poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / GRYFICE / Budowa kąpieliska w Trzebiatowie – oświadczenie burmistrza, stanowisko starosty!

Budowa kąpieliska w Trzebiatowie – oświadczenie burmistrza, stanowisko starosty!

Mamy odpowiedź burmistrz Józefa Domańskiego na wniosek o przekazanie terenu, na którym mieszczą się pozostałości po przedwojennym basenie. To pokłosie pomysłu, który poddał pod dyskusję przewodniczący powiatu Marek Gołuchowski, który wnioskował do starosty o poparcie inicjatywy rewitalizacji kąpieliska w Trzebiatowie.

Od środy na rozmaitych forach FB pulsowała zacięta dyskusja dotycząca pomysłu zaproponowanego przez Marka Gołuchowskiego, przewodniczącego powiatu, by starostwo wsparło inicjatywę rewitalizacji dawnego basenu w Trzebiatowie. Sporej grupie internautów spodobała się koncepcja, choć i przeciwników nie brakowało.

W czwartek rano starosta Kazimierz Sać  wystąpił z wnioskiem do burmistrza o przekazanie działki, na której znajdują się pozostałości po basenie. W piątek otrzymaliśmy stanowisko burmistrza w tej sprawie, który przekonuje, że jeśli Powiat Gryficki zdecyduje się sfinansować inwestycję to gmina z chęcią udostępni teren. Jednakże miejsce, gdzie znajduje się stary, poniemiecki basen wybrano dość niefortunnie, bo ewentualna budowa kąpieliska to potężne koszty. Potrzebna byłaby także budowa drogi i infrastruktury. Burmistrz stwierdził, że na obszarze gminy istnieją lepsze miejsca na lokalizację basenu otwartego.

Kazimierz Sać w rozmowie z reporterem Gryfickiego.info przekonuje, że powiat jest zainteresowany inwestycją, choć niekoniecznie w lokalizacji, którą pierwotnie wskazano. – Jestem po rozmowie z burmistrzem Józefem Domańskim. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że możemy przymierzyć się do pomysłu, ale jeśli już budowa kąpieliska to w innej lokalizacji np. w rejonie przystani kajakowej. Tam mamy gotową infrastrukturę, sanitariaty, przebieralnie, orlik i zagospodarowany teren wokół. Wierzę, że zrobimy coś wspólnie – tłumaczył starosta.

Oświadczenie burmistrza

Budowa kąpieliska dla Trzebiatowa „TAK”. Kąpielisko jest potrzebne. Ale, po pierwsze – miejsce wybrano niefortunnie, budowa kąpieliska w tym miejscu to ogromne koszty. Najpierw trzeba wybudować drogę, ciąg pieszy, kanalizację sanitarną, toalety, przebieralnie, przyłącze energetyczne, wyczyścić pozostałości po starym basenie i dopiero wtedy budować nowy. Jeżeli jednak Powiat Gryficki zdecyduje się sfinansować budowę kąpieliska w Trzebiatowie w tym miejscu, to gmina udostępni teren na ten cel.

Mamy lepsze tereny na budowę basenu, gdzie mamy już infrastrukturę. Jest to teren przy przystani kajakowej. Jest tam już droga, kanalizacja sanitarna, toalety, energia, boisko, plac zabaw, pomieszczenie na przebieralnię, miejsce na grillowanie.

A po drugie budowa kąpieliska to nie pierwsza potrzeba dla gminy Trzebiatów, gdy mamy 10 km do Mrzeżyna z piękną plażą i w Mrzeżynie buduje się aquapark, w którym dzieci z gminy Trzebiatów  będą mogły korzystać z basenów w godzinach lekcyjnych za 1 zł.

Z poważaniem Józef Domański

Sprawdź także

I ślubuję Ci miłość, wierność. Medale Prezydenta RP z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Dziesięć par z gminy Gryfice i Brojce odebrało z rąk burmistrza Medale Prezydenta RP za …

44 komentarze

 1. Brawo Burmistrz !

 2. dokładnie brawo !!! pakować kasę w lokalizację Marka G. to czyste szaleństwo !!trzeba sie dobrze teraz zastanowić na kogo głosować w następnych wyborach !!! a Bieczyno drogi nie zobaczy dlatego że nikt w Bieczynie nie głosuje na starostę (taka kara,foch starosty)

  • Swinie do koryta

   Zaczęło się mydlenie oczów na następną kadencje !!!!

   • no jak taki Marek G. imponuje wam takimi pomysłami to pozazdrościć tylko wam rozumu hahahaha dupa sie trzęsie stołek trzeba zachować to będą sie chwytac czego się da nawet tak idiotycznych pomysłów jak ten basen!!!! czekam na kolejne fantazje naszych radnych !!! internetów sie naoglądają a potem myśla ze z Trzebiatowa sobie Dubaj zrobią !!! ha ha ha dobrze że Edward K. nie ma pomysłów typu basen na wydmach,bo synuś teraz w dołku leży (beztalęcie bez formy) w futrze z jenota…

 3. Tylko szkoda że w Mrzeżynie komu będzie się chciało jeździć do Mrzeżyna .W Trzebiatowie nie ma nic hali sportowej,basenu a mieszkańcy zamiast się cieszyć ze coś powstanie u nas to narzekają

 4. Autorzy tego pomysłu tak się nadają do zarządzania publicznymi pieniędzmi jak Kononowicz do baletu. Właśnie dlatego mamy taki syf na wszelkich drogach i wielu inwestycjach, w których powiat choćby uczestniczy, przykładem może być sprawa ścieżki rowerowej Mrzeżyno-Pogorzelica. Kompletne dyletanctwo i niegospodarność.

 5. Tak samo nie bedzie nigdy zrobiona droga w Sadlenku „bo nikomu ona nie potrzebna”. A kazdy nią jeżdzi. Traktory i tiry przejezdzaja tędy i ją tylko jeszcze bardziej niszczą! Myślą Urzędasy że jak rzucą trochę kamyków na dziury by je zalepić to będzie się lepiej jeżdziło 😀 a żeby komuś ważnemu z Gminy auto się zepsuło to inaczej beda myśleć ! Pani Sołtys twierdzi że walczy o Naszą troge ale efektu nie ma 😉 NIE POZDRAWIAM

 6. Większej bzdury Panie Domański, to nie czytałem. Jak byśmy wychodzili z takiego założenia to po co budują baseny ośrodki wypoczynkowe położone bezpośrednio nad morzem.Nawet Pan Zalewski buduje 10 m od morza aquapark? Owszem wejście dla ucznia być może będzie kosztowało 1 zł, ale uczniowie z Trzebiatowa muszą tam dojechać, i to napewno nie kosztuje złotówkę. Z tego ci Pan mówi na sesjach całą infrastrukturę do ośrodka Pana Zalewskiego robi Pan, tzn.gmina za nasze pieniądze wobec tego infrastrukturę do tego basenu tez może zrobić gmina przecież to są tez nasze pieniądze. Rozporzadza Pan tymi pieniędzmi jak gdyby były by to pieniądze Pana. Czas jest sobie juz uświadomić, że to są nasze mieszkańców pieniądze. I chyba my tu mamy coś do powiedzenia.Pozdrawiam

 7. mieszkania wybudowac anie baseny

 8. mieszkania potrzebne, drogi, chodniki a nie kąpielisko, mamy blisko Mrzęzyno Niechorze itp

 9. moim zdaniem lepiej niech coś robią jak mają nie robić nic i taka jest prawda jak ktoś pieprzy ze tu droga nie zrobiona a tu to a tu tam to niech pomyśli ze pod kogoś nic nie jest robione to są pomysły które będą służyć wszystkim a tak poza tematem ilu z was hejterów tyło na sesji otwartej jak zgadne nitk bo tylko narzekac potraficie a sami robic nic nie robicie i taka jest prawda

  • tomaszek ty mongole basen budowany po to zeby byl do uzytku max na 3 miesiące i to te gdzie wszyscy leżą nad mozrem lub jeziorem a nie kwadracikiem na bagnach co pomieści pare osób!!! chyba że to bedzie basen olimpijski hahaha a reszte roku tomaszku bedzie to stało kisło, a bedzie trzeba zadbać o to żeby postało pare lat czyli kolejna kasa na utrzymanie basenu na bagnach !!! moim zdaniem tomaszek powinien cofnąc sie do podstawowki

 10. Obiektywny Inżynier

  Czemu tak kłamiecie ??? Odnośnie ścieżki rowerowej Mrzeżyno – Pogorzelica. Przecież to Domański / obecny Burmistrz Trzebiatowa / nadzorował jej budowę. W tamtych czasach reprezentował i Trzebiatów i Powiat. To jego głos był najważniejszy bo jemu podlegały drogi i ścieżki w Gminie Trzebiatów i jednocześnie był w Zarządzie Powiatu !!! A do tego to Gmina Trzebiatów płaciła za ścieżkę nie Powiat……ot cała prawda

 11. Spokojnie Basenu nie ma i nie będzie. Przed poprzednimi wyborami miasto oddało starostwu grunt pod halę sportową i co …hali nie ma i nigdy nie będzie. Teraz basen. Rzucają kiełbasa wyborcza po głowach biednych Trzebiatowian a tak naprawde to na spacer nie ma gdzie iść.

 12. Janek….a czemu w innych miastach tak nie marudza tylko robia swoje….a kto za nas bedzie budowal. Co robi Burmistrz ? Najpierw Ruszkowski, pozniej Matusewicz a teraz Domanski i co mamy ? W Trzebiatowie psy d…… szczekaja. Nie ma nic. Przeciez to Burmistrz odpowiada za Trzebiatow, po to go ludzie wybrali by budowal a nie lansowal sie pod krawacikiem. A moze jakiegos mlodego wybrac, takiego co mu sie chce pracowac i ma pomysly….a moze Burmistrz Kobieta ogarnela by ten balagan ???

  • Jestem również za tym aby wybrać osobę młodą, patrzącą inaczej ,nowoczesnej na miasto i gminę. Nam potrzeba nowego .I wtedy z pewnością i basen będzie, znajdą się pieniądze na budowę mieszkań, kanalizacji, nie będzie się zamykalo sklepów, przychodnia będzie lepiej funkcjonowała, nie będzie się zamykalo szkol,nie będzie napuszczania jednych na drugich,ktoś może lepiej dopilnuje urzędników miejskich ,aby bardziej znali przepisy i byli bardziej uprzejmi dla klientów urzędu, nawiąże współpracę z innymi miastami w Polsce czy też z zagranicy dzięki temu ,że będzie znał języki obce,będzie umiał pracować na komputerze, zamiast zwalniać będzie tworzył nowe miejsca pracy, nie będzie brał dwóch pensji,będzie umiał docenić wszystkich ,a nie tylko tych gdzie będzie widział korzyść dla siebie.Czy taki człowiek wogóle istnieje?

 13. Najpierw skanalizujcie wioski podłączone do Regi. No chyba, że nadal w kale chcecie się kąpać

 14. Panie i Panowie. Jesienią wybory, toteż władze zauważyły, że nie ma basenów, aqaparków, dróg, chodniczków, laserowo podświetlanych fontann i dają nam nadzieję. idę o zakład, że wraz ze zbliżaniem się terminu wyborów zaoferują mieszkania, przedszkola a nawet miejsca pracy (np. jakieś 1000 sztuk). Wystarczy ich tylko w listopadzie wybrać i będziemy mieli… to, co mamy.

  • Do jasia- zawsze tak jest ,ze jak mają odbyć się wybory raptownie wszyscy wszystko obiecują.Bardzo dziwią mnie takie komentarze. Od dziecka uczeni jesteśmy właśnie takiego postępowania, w szkole trzeba się zaprezentować i obiecać coś aby zostać wybranym do samorządu szkolnego potem trzeba zapromowac się, aby zdobyć pracę, często w chwili obecnej musimy dokonywać autoprezentacji przed dziewczyna lub chłopakiem (tak prywatnie),aby zostać sołtysem tez trzeba zrobić kampanię wyborczą .Także cóż w tym dziwnego. Najfajniejsi są sołtys -dużo krzyczą mało robią, ale lykaja wszystko i czasami nie wiedzą co się dzieję, ważne ,że pokrzycza.

   • Zapomniał kolega malkontent dopisać że oprócz zaprezentowania się, promowania i obiecywania, trzeba jeszcze dotrzymywać tych składanych obietnic wyborczych, a nie jak to u nas się odbywa od lat, gość będący radnym, wójtem, burmistrzem czy starostą nie zrealizował większości obietnic z poprzedniej kampanii wyborczej, a już składa nowe, mając swoich wyborców za łatwowiernych głupków.

    • Lidza, dzięki zgadzam się z Tobą. Może tak odszukać te wszystkie programy wyborcze wszystkich radnych,burmistrza i punkt po punkcie rozliczyć ich z realizacji.Nie zrobili oddają pieniądze jako radni ,burmistrz,wójt.

 15. Panie i Panowie. Jesienią wybory, toteż władze zauważyły, że nie ma basenów, aqaparków, dróg, chodniczków, laserowo podświetlanych fontann i dają nam nadzieję. idę o zakład, że wraz ze zbliżaniem się terminu wyborów zaoferują mieszkania, przedszkola a nawet miejsca pracy (np. jakieś 1000 sztuk). Wystarczy ich tylko w listopadzie wybrać i będziemy mieli… to, co mamy.

 16. Szanowny Półkowniku
  Problem z brakiem ludzi odpowiednich do pełnienia funkcji burmistrza jest znany od lat. Jeśli mamy na myśli tą samą Panią to ręce same opadają. Pani super wygląda na zdjęciach z politykami „dobrej zmiany”, które tak chętnie prezentuje w sieci i niech tak pozostanie. W zasadzie to uroda to jedyny jej atut.
  Ale problem jest w wykorzystywaniu ludzi w kampanii wyborczej. Dlaczego radni przekazali starostwu grunt pod hale sportową w Trzebiatowie a nie domagają się realizacji zobowiązania przez Starostę?
  Zamiast tego snuje się wizje basenu i proponuje kolejne przekazanie gruntu dla starosty.
  Swoją drogą basen jest bardzo potrzebny.

 17. Szanowny Panie Janku niech Pan wymieni cokolwiek co zbudowano przez jednego czy drugiego Burmistrza w ciagu ostatnich np 10 lat w Trzebiatowie ? Tylko prosze nie wymieniac tego co zbudowalo wojewodztwo czy powiat Nic !!!. Z tego co wiem na terenie ktory gmina przekazala to Powiat tam zbudowal przystan kajakowa, boiska i skatepark. Mysle ze Burmistrz jak tylko zechce to Powiat odda teren ktory dala gmina i niech gmina sobie wybuduje hale. Niech Burmistrz wybuduje cokolwiek a nie oczekuje ze za niego ktos bedzie budowal w jego Trzebiatowie a on bedzie tylko narzekal i krytykowal Powiat..

  • Polkownik albo nie mieszka w w Trzebiatowie albo to jakiś stary komuch – malkontent, który nie widzi tego co się dzieje w Trzebiatowie, ale zapatrzony jest w w rządzony przez komuchów powiat. Nie śleczę wszystkich inwestycji jakie robi i robiła gmina, ale mieszkam tu i wiem, że W Trzebiatowie w ciągu ostatnich 10 lat zrobiono samodzielnie wiele inwestycji, że podam tylko dwie pierwsze które mi przyszły na myśl: budowa dwóch bloków z mieszkaniami komunalnymi i budowa kanalizacji i dróg w 1/3 miasta na tzw. kolonii. Tylko te dwie inwestycje kosztowały kilkanaście milionów złotych i nikt nie żebrał o pomoc do powiatu jak to jest przy każdej inwestycji powiatowej, gdzie musi dokładać się gmina, a na końcu i tak spartola inwestycję. Nie bez przyczyny niektórzy mieszkańcy mówią o powiecie : dziadostwo powiatowe. Obecny Burmistrz przez dwa lata zrobił więcej niż jego poprzednik przez 5 lat. A teraz, tak dla odmiany może polkownik poda jakie to wielkie i samodzielne inwestycje zrobił powiat na terenie Trzebiatowa w ciągu ostatnich 10 lat?

   • Do wow – a ty ile bierzesz od burmistrza za propagandę. Tylko oczywiście wystarczy dokładnie przeanalizować budżety ( to nic nie boli) z ostatnich lat i na tej podstawie zobaczyć ile naprawdę zrobił? I czy cokolwiek zrobił? Wszystko jest dokończeniem lub kontynuacją wcześniej zaplanowanych i obecnie wykancznych inwestycji.

    • Nie obie żadnej propagandy, staram się być obiektywny i nie lubię, jak ktoś bezczelne kłamstwa i głupoty wypisuje, że od 10 lat nie gmina nie zrobiła samodzielnie żadnej inwestycji w Trzebiatowie. Chyba nie zaprzeczysz że choćby te dwie, niemałe inwestycje samodzielnie zrealizowała gmina w ciągu ostatnich 10 lat, bo to fakt. Od czasów Ruszkowskiego i Matusewicza zmieniła się po pierwsze strategia rozwoju gminy i pojawiły się dość duże pieniądze ze sprzedaży atrakcyjnych działek w Mrzeżynie, a wraz z tym zmieniły się priorytety i wprowadzono nowe zadania, a niektóre (jak np. tramwaj wodny) wyrzucono z niej. Oczywiście są i takie które są kontynuacją, bo zarządzanie gminą to nie jest kierowanie ciężarówką i polega na długofalowym planowaniu oraz realizacji poprzez co jest procesem rozłożone w czasie bez względu na to, kto jest burmistrzem.

 18. Panie Pułlkowniku
  Prawdą jest, że w Trzebiatowie dla mieszkańców przez ostatnie lata zrobiono niewiele. Takim krzykiem rozpaczy, protestem był wybór poprzedniego burmistrza.
  Jedynym wyjściem z tej dzisiejszej, nieciekawej sytuacji jest kompromis, współpraca i zgoda.
  Wszyscy musimy ciągnąć wózek w jednym kierunku. To jedyne sensowne rozwiąznie z te trudne czasy.
  Rozmawiajmy, działajmy i słuchajmy się nawzajem. Trzeba o tym pamiętać idąc do następnych wyborów.
  Raz pokazaliśmy siłę w referendum, teraz wybierzmy mądrze radę i nową władzę.
  Tylko my możemy cokolwiek zrobić. Inni maja nas w …nosie!
  Zgoda buduje!!!

  • Ewoluujemy. Teraz już nie nic nie zrobiono tylko niewiele….. Proponuję jednak bardziej odświeżyć pamięć i zamiast krytykować, porówna np. co zrobiono przez ten sam okres w takich Gryficach – większych niż Trzebiatów. Wieczni narzekacze.

 19. Dzięki temu że Matusewicz nie inwestował Domański ma z czego inwestować – czy to takie trudne do zrozumienia. Teraz TYLKO Trzebiatów stać na unijną kasę – dlatego „powiatowi” biznesmeni tak się pieklą – chcą mieć udział w unijnej kasie.

  • To, że Matusewicz nie inwestował nie jest żadnym pozytywem, dzisiaj za te i inne zaniechania z lat jego rządów płacimy wysoką cenę, choćby to że w chwili obecnej gmina musi płacić za wszelkie inwestycje dwa razy drożej. Na prawdę, „wielki sukces”. A powiatowi „biznesmeni” ? Zamiast się pieklić, niech się biorą do porządnej pracy zamiast knuć i szerzyć prostacką propagandę sukcesu, to może i im uda się coś zrobić samodzielnie żeby ludziom się lepiej żyło.

 20. Domański wiele obiecywał a
  mało zrobił w Trzebiatowie ?

 21. Trzebiatów śmierdzi dosłownie i w przenośni . Śmierdzi nie tylko z oczyszczalni ,smrodem powiewa z miejscowych zakładów pracy . płacą w ratach , z poślizgiem i najniższe wynagrodzenie .Syn kolegi do dziś nie otrzymał wynagrodzenia ,choć termin minął kilka dni temu . Jak jakiegoś dupka nie stać na wypłatę dla ludzi , niech ich nie zatrudnia . Niech sam sobie ,,rzeżbi ”. Radni gminni mają talent w dzieleniu pieniedzy ,z pozyskiwaniem funduszy jest beznadziejnie . Tu nawet srać w godzinach nocnych trzeba po kątach , gdyż szalet miejski jest zamknięty .Trzebiatów omijają krajowi artyści z powodu braku sali widowiskowej ,Możnowładcy uważają , że oni sami są najlepszymi artystami w tym mieście . Teraz owe bałwanki ,przed wyborami , zaczynają wychodzić z cienia . Inne bałwanki zagłosują i będziemy mieli wyśmienity bal bałwanów .

  • Święte słowa, czas otworzyć elektoratowi oczy. Dość mamienie i wpuszczania w maliny. Józef obiecywał złote góry, ci którzy odwołali matusa również mówili o zmianach i co – jak zwykle g..no z tego wszystkiego tylko smród i poruta. Może trzeba powtórzyć referendum?

  • Brawo,lepiej nie można tego ująć.

 22. A co zrobił? Bo my tego nie widzimy, tylko proszę uczciwie zastanowić się nad odpowiedzią.

 23. Przy tej nędzy , dobrze mają się prezesi spółek miejskich , kierownicy referatów i inni z nadania ,,specjaliści” Kolesie nie dadzą im przepaść . Jeśli jest nędza , to nie w kieszeni urzędników.

 24. Jeszcze chwila i w Trzebiatowie nie będziemy mieli lekarzy . Władze gminy nie robią nic ,aby sprowadzić do Trzebiatowa choć dwóch młodych lekarzy , którzy zechcą osiedlić się w naszym mieście .Jak obecni lekarze przejdą na emeryturę – będzie nędza i rozpacz. Znów pewnie będziemy obwiniać rząd a nie samorząd .

 25. Szkoda pisać i wzajemnie się skłócać, ponieważ moim zdaniem nieruchomość z basenem została uzgodniona wcześniej o czym świadczy ekspresowe tempo wymiany pism. Jest to kolejny przykład nieudolności tutejszej
  władzy. Zamiast z rozwagą i konsekwentnie poprawiać wizerunek miasta, stwarzać warunki życia mieszkańcom,
  zadbać o środowisko naturalne , z którego dumni byli mieszkańcy a także z przyjemnością odwiedzali turyści
  to dzisiaj mamy rozrywkę w postaci wycieczki ul. Kołobrzeską. Zafajdane ulice i nabrzeża rzeki, wysypywanie
  śmieci gdzie popadnie, rąbanie drewna na ulicy w centrum miasta.
  Takiego zaniedbania starego miasta nie spotka się nigdzie w Polsce. Jestem rozczarowany jak i wielu moich
  znajomych brakiem troski o ludzi i miasto.

 26. Mocne wejście Gryfic….aż ciekawe co jeszcze obiecają jak będzie bliżej wyborów

 27. Mam pomysł na lokalizację basenu ! Proponuję przywrócić Redze stare koryto . Po drugiej stronie byłego DK, w miejscu gdzie był internet T M i ZSZ jest miejsce idealne dla tego typu kąpieli , wystarczy tylko rozwalić stary budynek po dawnym przybytku kultury i w miejsce obwałowane dopuścić wodę . Od strony Woj. Polskiego zrobić rozbieg do trampoliny , którą niewątpliwie dofinansuje przed wyborami starosta . Pomimo podeszłego wieku , chętnie pooglądam wywijającego piruety , przy skoku do wody , Sacia ,Gołuchowskiego i Domańskiego. Na plaży zapewne pojawią się damy do towarzystwa i radni miejscy w toples . Żyć nie umierać . Jeśli nie będzie kopaczy ,można przeciskiem zrobić otwór i zamontować grubą rurę , taką co odmula port w Mrzeżynie .Po serii takich działań , sukces wyborczy murowany .Myślę , że na taką odrobinę luksusu stać nas przed wyborami . Zach . Konserwator Zabytków też pewnie coś dołoży , przecież przywrócimy Redze , stare , naturalne koryto .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.