wtorek, 16 Październik 2018
Home / GRYFICE / Wyjątkowe fotografie kościoła w Trzęsaczu w kadrze kamieńskiego fotografa! Tego nie można przegapić!

Wyjątkowe fotografie kościoła w Trzęsaczu w kadrze kamieńskiego fotografa! Tego nie można przegapić!

Unikatowe fotografie kościoła w Trzęsaczu trafiły do zbiorów Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Dwie, z końca XIX stulecia, ukazują świątynię przez zawaleniem się jej pierwszej ściany w 1901 r. Ich autorem, co ma dla nas szczególne znaczenie, jest kamieński fotograf Johannes Sievert. Zobacz jakie skarby kryje kamieńskie muzeum, zaplanuj wycieczką z dziećmi na ferie!

Zbiory MHZK wzbogaciły także trzy fotografie ruin kościoła sprzed 1930 r. wykonane przez Ericha Ploetz´a, którego zakład znajdował się w zniszczonej w wyniku działań wojennych w marcu 1945 r. kamienicy przy ulicy Strzeleckiej w Kamieniu Pomorskim. Kamieńska placówka jako jedyna posiada także w swoich zbiorach  jedyny znany obraz kościoła w Trzęsaczu przed zawaleniem. Na płótnie tym urodzony w Kamieniu Pomorskim malarz Constantin von Wietersheim uwiecznił trzęsacką świątynię w drugiej połowie XIX wieku.

fot. MHZK

Sprawdź także

Rośnie rodzina przyjaciół „Regi”

Drużyna juniorów starszych klubu Intermarche Rega Trzebiatów otrzymała nowy sprzęt sportowy, w którym zagra w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.