wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / POWIAT / Uwaga!!! Jeśli jesteś rodzicem dziecka z autyzmem lub innym typem niepełnosprawności przeczytaj!

Uwaga!!! Jeśli jesteś rodzicem dziecka z autyzmem lub innym typem niepełnosprawności przeczytaj!

W przyszłą środę, 10 stycznia Trzebiatowskie Stowarzyszenie „Niebieskie Serce” zaprasza rodziców dzieci z autyzmem, z zaburzeniami pokrewnymi oraz z innymi typami niepełnosprawności na spotkanie podczas, którego zostanie przedstawiona oferta placówki, która będzie mogła zaspokoić wszystkie niezbędne potrzeby edukacyjne, terapeutyczne oraz rehabilitacyjne dzieci.

 

Dobry start w przedszkolu i szkole jest niezwykle ważny dla rozwoju każdego dziecka. Pomimo obowiązujących przepisów prawa oświatowego, uczniowie niepełnosprawni często nie mają zapewnionego kształcenia dostosowanego do swoich zdolności i możliwości psychofizycznych.

Idealna szkoła czy przedszkole dla dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego to przede wszystkim placówka, w której wszyscy – od dyrektora, poprzez nauczycieli czy też pracowników obsługi są otwarci, uważnie obserwują, starają się szukać rozwiązań, współpracują ze sobą i z rodzicami.

To miejsce, które potrafi wypracować takie rozwiązania, dzięki którym dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych potrafi w niej znaleźć swoje miejsce, czuje się częścią społeczności szkolnej i jest w niej akceptowane. W większych miastach powstaje coraz więcej niepublicznych placówek edukacyjnych zajmujących się kształceniem osób ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami pokrewnymi i niepełnosprawnością intelektualną.

Placówki te oferują naukę w kilkuosobowych klasach, zapewniają dostosowanie metod, form i środków dydaktycznych, pod kątem indywidualnych potrzeb ucznia niepełnosprawnego.
Stowarzyszenie Niebieskie Serce pragnie aby na terenie naszej gminy powstała pierwsza niepubliczna szkoła i przedszkole integracyjne dla dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami.

Nasza lokalna placówka ma być miejscem otwartym, które sprawi, iż edukacja dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych nie będzie wyzwaniem ponad miarę i możliwości aktualnego systemu, dzięki czemu każdy rodzic będzie spokojny o edukację i rehabilitację swojego dziecka.
Szczegółowe informacje – oczekiwania, wyzwania i możliwości – zostaną przedstawione podczas spotkania w dniu 10.01.2018 r.o godz.17;00 w Pałacu ( czytelnia).

 

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

Jeden komentarz

  1. No proszę ileż to mamy dzieci z niepełnosprawnościami. Ilu mamy specjalistów dp pracy z takimi dziećmi – a może wiodącym elementem w tym działaniu jest subwencja na dzieci niepełnosprawne. Cel szczytny a jak będzie z wykonaniem – celem mniej szczytnym jest ciąg do mamony kosztem biednych maluchów – biednych bo mających ubogich inteletualnie i społecznie rodziców. Cóż kapitalizm ma swoje prawa – ale dlaczego kosztem dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.