niedziela, 17 Listopad 2019
Home / POWIAT / Pożar autobusu PKS relacji Pobierowo – Szczecin. Pasażer powiadomił straż pożarną

Pożar autobusu PKS relacji Pobierowo – Szczecin. Pasażer powiadomił straż pożarną

Do poważnie wyglądającego pożaru autobusu jadącego na trasie Pobierowo – Szczecin doszło w środę przed południem. – Syn podróżował tym kursem, w miejscowości Skrobotowo kierowca zatrzymał maszynę i poprosił pasażerów, by wysiedli. W maszynie było pełno dymu – mówi mama jednego z pasażerów, która powiadomiła naszą redakcję.

Chwilę po wyjściu z autobusu, tył maszyny stanął w ogniu. – Syn powiadomił straż pożarną, ja zadzwoniłam do dyspozytora PKS mówiąc o zajściu i pytając czy będzie podstawiony transport zastępczy, ale pan stwierdził, że nie wie o takim zdarzeniu i powiedział, że „robię sobie z niego żarty” – mówi czytelniczka Gryfickiego.info, która powiadomiła o zdarzeniu naszą redakcję. – Syn jechał na bardzo ważne badanie do Szczecina. Zadzwoniłam raz jeszcze do dyspozytora, ale ten po chwili rozmowy rzucił słuchawką. Usłyszałam tylko, że autobus został wysłany 10 minut temu. W owych „dziecięciu minutach” zdążyłam dojechać z Pobierowa do Skrobotowa, ale po drodze nie widziałam żadnego transportu – dodaje nasza czytelniczka.

O komentarz poprosiliśmy Sebastiana Dziewgucia, dyrektora ds. logistyki i transportu w PKS Gryfice sp. z.o.o., który o incydencie dowiedział się od Gryfickiego.info. – Nie miałem wiedzy o jakimkolwiek zdarzeniu. Zgodnie z zasadą wysłaliśmy autobus zastępczy. Będę wyjaśniał całe zajście z dyspozytorem. Rozmowy są nagrywane, więc sprawdzimy, jak wyglądała rozmowa dyspozytora – tłumaczy Sebastian Dziewguć.

Gryfickie.info

 

 

 

 

 

 

Sprawdź także

Rocznica odzyskania Nieodległości w Gryficach

Już 10 listopada w Gryficach wspominano 101 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rocznica odzyskania Niepodległości …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.