piątek, 18 Październik 2019
Home / GRYFICE / Ogień nad ulicą Szewską! Trzy osoby ranne, trzynaście rodzin straciło dom przed świętami

Ogień nad ulicą Szewską! Trzy osoby ranne, trzynaście rodzin straciło dom przed świętami

Ogień zauważono przed godziną pierwszą w nocy. Do akcji na ulicę Szewską skierowano aż dwanaście zastępów straży pożarnej. Wyprowadzono wszystkich mieszkańców, którzy znaleźli schronienie w budynku Urzędu Miejskiego. Trzy osoby przewieziono do szpitala. Stan dwóch jest bardzo ciężki.

– Pożar wybuchł najprawdopodobniej na pierwszym piętrze. Dwa mieszkania zostały doszczętnie spalone. Nad jednym zawalił się strop – informuje oficer prasowy PSP w Gryficach sekc. Jakub Michałowski. Trudno aktualnie stwierdzić, co było przyczyną pożaru mieszkań, który strawił cały dom dodaje.

Mieszkańcy w nocy po ewakuacji zostali czasowo ulokowani w urzędzie miejskim w Gryficach. – Daliśmy im herbatę, koce, o 9.00 rano z poszkodowanymi pracował psycholog. Teraz wszyscy są zakwaterowani w Domu Pracy Twórczej przy Kamiennej Bramie, gdzie pozostaną do końca roku. – mówi Andrzej Cielesz, szef sztabu kryzysowego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otoczył poszkodowane rodziny kompleksową opieką. Pogorzelcy otrzymali nową odzież, wszystkie rzeczy ocalałe z pożogi zostały zabezpieczone w urzędzie miejskim. Na miejscu od rana pracowali strażacy, którzy zabezpieczają miejsce.

????????????????????????????????????

Gryfickie.info

 

 

Sprawdź także

Tymczasowy areszt dla sprawcy, który groził eksplozją budynku przy użyciu butli z gazem

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryficach, Sąd Rejonowy w Gryficach  zastosował tymczasowe aresztowanie na okres …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.