wtorek, 19 Listopad 2019
Home / TRZEBIATÓW / Młody bohater z Mrzeżyna uratował tonącą kobietę

Młody bohater z Mrzeżyna uratował tonącą kobietę

W czasie drogi do szkoły, przechodząc przez most na rzece Redze w Mrzeżynie zobaczył tonącą kobietę. Nie wahał się. Niezwłocznie rozpoczął akcję ratunkową.

Dla Tomasza, ucznia drugiej klasy gimnazjum w mrzeżyńskiej szkole miał to być kolejny, zwykły dzień. W czasie drogi do szkoły przechodził przez most na rzece Redze w Mrzeżynie. W pewnym momencie zobaczył, że w wodzie ktoś się topi. Niezwłocznie przystąpił do akcji. – Postąpił bardzo rozsądnie. Sam nie ryzykował własnego zdrowia i życia, ale świadomie przystąpił do akcji ratunkowej z brzegu – podkreśla Małgorzata Skoneczna, dyrektor szkoły w Mrzeżynie. – Za pomocą jakiegoś kija pomógł wydostać się kobiecie na brzeg, a następnie odprowadził ją do pobliskiej przychodni. Jeszcze dzisiaj odbył się apel w naszej szkole, w czasie którego nagrodziliśmy Tomasza, a także pogratulowaliśmy mu dojrzałości i odwagi – dodał

fot. arch

Sprawdź także

Unihokeistki z Trzebiatowa pojadą na Mistrzostwa Świata

Zawodniczki SUS Travel Jedynki Trzebiatów: Maja Mazur, Justyna Krzywak, Agata Arendarczyk i Daria Drzymała zostały …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.