wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / KULTURA / Kolejna książka Krzysztofa Pyzii. „Jerzy Dziewulski o terrorystach”

Kolejna książka Krzysztofa Pyzii. „Jerzy Dziewulski o terrorystach”

Za miesiąc w Empikach i księgarniach w całym kraju pojawi się 6-ta książka trzebiatowianina, Krzysztofa Pyzii. Tym razem będzie to rozmowa z najsłynniejszym polskim antyterrorystą, zatytułowana „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce”. Premiera książki jest przewidziana na 16 stycznia przyszłego roku.

Jak zdradza sam Pyzia, w rozmowie z portalem Gryfickie.info, książka dosłownie kilka godzin temu trafiła do drukarni. Lada moment rozpocznie się wydruk pierwszych egzemplarzy.

– Nieskromnie powiem, że to najmocniejsza książka, jaką do tej pory napisałem. Nieznane dotąd historie, o najniebezpieczniejszych terrorystach na świecie, którzy przyjeżdżali do Polski, ujrzą po raz pierwszy światło dzienne. Nie będzie tu ani grama fikcji. Jerzy Dziewulski w końcu był szefem ochrony warszawskiego lotniska, widział to z bliska, walczył z porywaczami i sam uratował z rąk terrorystów ponad 700 osób.

Pyzia pytany o to czy to jego ostatnia książka, odpowiada: – Mam w głowie pomysł na kolejną. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w drugiej połowie 2018 roku ukaże się następna pozycja. O czym? Tego na razie zdradzać nie chce. – To będzie ryzykowny temat, dlatego na razie musze milczeć, żeby nie zapeszyć. Za to zapraszam na mojego bloga www.ktopyzianiebladzi.pl, gdzie znajdą Państwo tzw. kulisy z sesji zdjęciowej do okładki.

Najsłynniejszy polski antyterrorysta w szczerej rozmowie.

Najgroźniejsi zamachowcy goszczący w Polsce. Biznesy polityków z siatką terrorystyczną. Ukrywanie się w Polsce Abu Nidala, nazywanego poprzednikiem Bin Ladena. Porwania samolotów i pertraktacje z porywaczami. Przemilczana prawda o spotkaniu najgroźniejszych terrorystów w Polsce w 2002 roku. Zamach w Warszawie na Abu Daouda, palestyńskiego ekstremistę. Bombowy zamach na lotnisku Okęcie w dniu wyboru Lecha Wałęsy na prezydenta. I niewygodna prawda o systemie ochrony polskich lotnisk.

Szokująca opowieść, po której dużo baczniej będziesz rozglądać się na ulicy, w metrze i samolocie…

Strach, uległość, panika – to jest to, na czym najbardziej zależy terrorystom. Walczmy z nimi poprzez pokazywanie zagrożeń, uczenie ludzi, jak reagować w określonych sytuacjach. Odrzućmy tezę, że pokazywać rzeczywistość to znaczy straszyć społeczeństwo. Im mniej wiedzy, tym więcej strachu. I po to napisaliśmy tę książkę.

Jerzy Dziewulski

Jerzy Dziewulski – były gliniarz, antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczynał w Milicji Obywatelskiej w wydziale służby wywiadowczej na Żoliborzu. Później był m.in. dowódcą jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Szef osobistej ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego osobisty sekretarz oraz doradca do spraw bezpieczeństwa. Szkolony w USA, w Izraelu i we Francji. Twórca sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Ranny na służbie. Jako jedyny policjant w Polsce został trzykrotnie odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę. Odznaczony również Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Krzysztof Pyzia – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor  bestsellerów – książki „Jerzy Dziewulski o polskiej policji” i  wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą „Z Pokorą przez życie”. Producent Poranka w Radiu ZET, dziennikarz tygodnika „Angora” i „Playboya”. Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. Interesuje się historią i tematyką dotyczącą służb specjalnych i terroryzmu.

Książkę już można zamawiać w przedsprzedaży,  m.in. na stronie Empiku w promocyjnej cenie: http://www.empik.com/jerzy-dziewulski-o-terrorystach-w-polsce-dziewulski-jerzy-pyzia-krzysztof,p1176769292,ksiazka-p

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

2 komentarze

  1. Brawo Kris! Jesteśmy z Ciebie dumni.

  2. Ruki w wierch !

    Warto było dożyć tych czasów by się dowiedzieć , że za komuny w Polsce terroryści siali powszechny strach !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.