poniedziałek, 17 Grudzień 2018
Home / TRZEBIATÓW / Zarejestrowaliśmy czterdziestu czterech potencjalnych dawców szpiku! Dziękujemy!

Zarejestrowaliśmy czterdziestu czterech potencjalnych dawców szpiku! Dziękujemy!

To był piękny dzień, choć mroźny. Serca wielu biły w jeden rytm. Podczas niedzielnego Dnia Dawcy organizowanego przez DKMS oraz redakcję Gryfickiego.info, Pulsu Miasta i Stowarzyszenie Królewski Gaj udało zarejestrować aż czterdzieści cztery osoby! Dziękujemy!

To był wyjątkowy dzień. Siedzibę trzebiatowskiego urzędu, gdzie odbywała się rejestracja potencjalnych dawców szpiku odwiedziły aż czterdzieści cztery osoby. – To świetny wynik – mówi Renata Rafa z Fundacji DKMS, z którą wspólnie organizowaliśmy kolejny w gminie Trzebiatów – Dzień Dawcy. Tym razem na nasz apel odpowiedziało wiele osób – młodzież, dorośli, młode mamy, żołnierze i ratownicy medyczni.

– Początkowo miałyśmy obawy, czy ktoś do nas zajdzie. Około godziny 14.00 zrobił się ogromny ruch. Ludzie byli pełni entuzjazmu – mówią wolontariuszki, pracujące przy akcji, która nie odbyłaby się bez wsparcia dyrekcji ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, urzędu gminy a także zakładu dróg gminnych. Wsparcia udzieliła nam grupa wolontariuszy Szlachetnej Paczki a także harcerzy ze Związku Drużyn ZHP „Rega”.

Spotkaliśmy się także z ogromną życzliwością samych mieszkańców, którzy w tak wyjątkowy sposób odpowiedzieli na nasz apel. – Jestem tu, bo chcę pomóc. Jeśli mogę uratować komuś życie, to warto. Bez względu na wszystko – mówili czytelniczy Pulsu, którzy rejestrowali się podczas niedzielnego Dnia Dawcy. Były też osoby, które mimo dobrych chęci nie mogły zostać wpisane do rejestru. Im także dziękujemy z całego serca za to, że wykazali dobrą wolę i poświęcili chwilę. Osoby, które 3 grudnia nie zdążyły do nas dotrzeć zapraszamy na Dzień Dawcy w przyszłym roku. Jego organizatorem ponownie będzie ZSP im. Zbigniewa Herberta.

Redakcja Gryfickiego.info oraz Tygodnika Regionalnego Pulsu Miasta dziękuje szczególnie następującym osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji Dnia Dawcy w Trzebiatowie:

  • Aleksandrze Oszuścik, Klaudii Melkis oraz Aleksandrze Kulasek – uczennicom Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie
  • Marii Czubie, wolontariuszce Szlachetnej Paczki, Jadwidze Maczudze i Magdalenie Handor ze Stowarzyszenia Królewski Gaj, które było współorganizatorem Dnia Dawcy, Natalii Bajczarz, wolontariuszce Szlachetnej Paczki oraz żołnierzowi z 3 BZ w Trzebiatowie
  •  Agnieszce Kozakowskiej wicedyrektor ZSP w Trzebiatowie
  • phm. Pawłowi Kamińskiemu ze Związku Drużyn ZHP „Rega” oraz druhom z drużyny „Ciche Cienie” z Gryfic Hubertowi Batyckiemu oraz Maciejowi Kwiatkowskiemu
  • Gminie Trzebiatów oraz burmistrzowi Józefowi Domańskiemu
  • Zakładowi Dróg Gminnych i dyrektor Agacie Sołtysiak

Gryfickie.info

Sprawdź także

Pomoc dla pogorzelców

W związku z pożarem domu w Nowielicach, jaki miał miejsce 10 grudnia 2018 r., w wyniku, którego ogień …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.