poniedziałek, 17 Grudzień 2018
Home / GRYFICE / „Było świetnie”, „Cały czas jesteśmy tam!” – mówili członkowie Red Swing Low

„Było świetnie”, „Cały czas jesteśmy tam!” – mówili członkowie Red Swing Low

W Mikołajkowy ranek wrócili z długiej podróży marzeń. Autobus z Młodzieżową Orkiestrą Red Swing Low, która wzięła udział  w Mistrzostwach Świata Orkiestra Marszowych w słonecznej Kalifornii, dotarł do Gryfic. Na placu Zwycięstwa witali ich rodzice, przyjaciele i władze Gryfic. – Było świetnie, wciąż głowami jesteśmy tam – mówili członkowie zespołu.

– Jesteśmy szczęśliwi, wzruszeni, że mogliśmy tam być. Większość orkiestry nie może wciąż uwierzyć, że to się działo naprawdę! Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego miejsca – mówili członkowie drużyny marzeń – Red Swing Low. Zdobywcy trzech srebrnych medali na prestiżowych Mistrzostwach Mistrzostwach Świata Orkiestr Marszowych w słonecznej Kalifornii, w Palm Springs. Na dziewiętnaście zespołów, gryficki „Swing, który buja” (tak tłumaczy się nazwę orkiestry) zajął bardzo wysokie, ósme miejsce. Byli jedyną orkiestrą z Polski. – Liczyliśmy po cichu, że uda się być w połowie stawki, natomiast ósme miejsce jest troszeczkę wyżej, zdobyliśmy trzy medale, startując w przemarszu paradnym, musztrze paradnej oraz koncercie scenicznym. Jesteśmy szczęśliwi, dumni, że mogliśmy tak pięknie reprezentować Polskę, Pomorze Zachodnie i Gryfice – mówił chwilę po przyjeździe Krzysztof Malicki, kapelmistrz dyrektor artystyczny orkiestry.

Statuetka za ósme miejsce w świecie zdobyte na USA powędrowała w ręce burmistrza Andrzeja Szczygła, który zapewnił, że znajdzie się na honorowym miejscu, tak by mieszkańcy miasta odwiedzający urząd mogli ją oglądać.

Sprawdź także

W trakcie akcji profilaktycznej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci ruchu drogowego z Gryfic prowadzili działania informacyjne w ramach II edycji kampanii pn. „Twoje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.