środa, 13 Grudzień 2017
Home / GRYFICE / „Było świetnie”, „Cały czas jesteśmy tam!” – mówili członkowie Red Swing Low

„Było świetnie”, „Cały czas jesteśmy tam!” – mówili członkowie Red Swing Low

W Mikołajkowy ranek wrócili z długiej podróży marzeń. Autobus z Młodzieżową Orkiestrą Red Swing Low, która wzięła udział  w Mistrzostwach Świata Orkiestra Marszowych w słonecznej Kalifornii, dotarł do Gryfic. Na placu Zwycięstwa witali ich rodzice, przyjaciele i władze Gryfic. – Było świetnie, wciąż głowami jesteśmy tam – mówili członkowie zespołu.

– Jesteśmy szczęśliwi, wzruszeni, że mogliśmy tam być. Większość orkiestry nie może wciąż uwierzyć, że to się działo naprawdę! Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego miejsca – mówili członkowie drużyny marzeń – Red Swing Low. Zdobywcy trzech srebrnych medali na prestiżowych Mistrzostwach Mistrzostwach Świata Orkiestr Marszowych w słonecznej Kalifornii, w Palm Springs. Na dziewiętnaście zespołów, gryficki „Swing, który buja” (tak tłumaczy się nazwę orkiestry) zajął bardzo wysokie, ósme miejsce. Byli jedyną orkiestrą z Polski. – Liczyliśmy po cichu, że uda się być w połowie stawki, natomiast ósme miejsce jest troszeczkę wyżej, zdobyliśmy trzy medale, startując w przemarszu paradnym, musztrze paradnej oraz koncercie scenicznym. Jesteśmy szczęśliwi, dumni, że mogliśmy tak pięknie reprezentować Polskę, Pomorze Zachodnie i Gryfice – mówił chwilę po przyjeździe Krzysztof Malicki, kapelmistrz dyrektor artystyczny orkiestry.

Statuetka za ósme miejsce w świecie zdobyte na USA powędrowała w ręce burmistrza Andrzeja Szczygła, który zapewnił, że znajdzie się na honorowym miejscu, tak by mieszkańcy miasta odwiedzający urząd mogli ją oglądać.

Sprawdź także

Czy jest zielone światło dla słynnej inwestycji pod kościołem?

Czy zapłata dość wysokiej kary i kolejne doniesienia prasowe o nieudanych próbach rozpoczęcia inwestycji na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.