poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / GRYFICE / Red Swing Low z trzema medalami wracają do Polski! Czekamy na nasze „sreberka” w Gryficach

Red Swing Low z trzema medalami wracają do Polski! Czekamy na nasze „sreberka” w Gryficach

Gdy piszemy ten tekst fruną gdzieś nad kontynentami. Nasze „sreberka” właśnie wracają do Polski. Z tarczą oczywiście – wiozą aż trzy srebrne medale za: koncert sceniczny, Marching Parade oraz za show! Red Swing Low zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu w Mistrzostwach Światach Orkiestr Marszowych, które zakończyły się w niedzielę 3 grudnia w Kalifornii.

Na amerykańskiej ziemi znaleźli się we wtorek, 28 listopada około 8.40 czasu miejscowego. Zanim jednak zaczęła się ich przygoda musieli zdobyć fundusze i przygotować program, który oczaruje jury. Ruszyli w niedzielę o poranku. Roześmiany autobus młodzieży i opiekunów. Choć na pokład samolotu wsiadali dopiero dzień później, emocje już szybowały do chmur. Red Swing Low w wolnym tłumaczeniu „Swing, który buja” – czyli Młodzieżowa Orkiestra Dęta 27 listopada wyleciała do USA na Mistrzostwa Świata. Okazało się, że lecę tym samym kursem, co słynny maluch dla Toma Hanksa. Na lotnisku spotkali Rafała Sonika, który był fundatorem samochodu dla amerykańskiej gwiazdy. Sportowiec nie krył podziwu dla młodego zespołu z Polski, który jako jedyny reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w słonecznej Kalifornii w Plam Springs.

Już pierwsze zmagania, które ruszyły od środy przyniosły RSL srebrny medal w kategorii koncertów scenicznych. Później było już tylko lepiej i bardziej emocjonująco. Pełne euforii komunikaty płynęły zza oceanu, gdy „Redsi” zdobywali kolejne srebrne trofea w kategorii Marching Parade oraz show. Ostatecznie dostali się do ścisłego finału, który odbył się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. To właśnie podczas „Show Bands” pokazali program oparty na musicalu „Upiór w Operze”.

W finale złoto i pierwsze trzy miejsca otrzymali:  z wynikiem 80.1% John North HS Blue Star Regiment,  z wynikiem 91.6% Famuta – Fanfarra Municipal de Taubatè,  z wynikiem 92.7% Rancho Verde Crimson Regiment. – Mamy to! W ogólnej klasyfikacji uplasowali się na bardzo wysokim ósmym miejscu na kilkadziesiąt zespołów z całej świata.

Zespół dzięki fantastycznym występom w USA dostał zaproszenie na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata – WAMSC World Championships 2018, które odbędą się w Taipei na Tajwanie.

fot. Red Swing Low.

Gryfickie.info

Sprawdź także

I ślubuję Ci miłość, wierność. Medale Prezydenta RP z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Dziesięć par z gminy Gryfice i Brojce odebrało z rąk burmistrza Medale Prezydenta RP za …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.