poniedziałek, 17 Grudzień 2018
Home / BROJCE / Czternasta gala „Gryfickiej Regi” rozstrzygnięta. Zobacz do kogo powędrowały zielone statuetki „Regi”

Czternasta gala „Gryfickiej Regi” rozstrzygnięta. Zobacz do kogo powędrowały zielone statuetki „Regi”

– Pytano mnie, ilu vipów będzie obecnych na tegorocznej gali „Gryfickiej Regi 2016” – mówił podczas otwarcia imprezy Kazimierz Sać, gryficki starosta. – Powiedziałem, że dwustu trzydziestu, bo każdy z Was jest ważny i jest naszym vipem – dodał  nagradzając wyróżniające się osoby, podmioty gospodarcze i organizacje.

– Od lat wsłuchujemy się w głosy naszych mieszkańców podczas plebiscytu „Gryfickiej Regi”. To oni wskazują kogo docenić i wyróżnić. Pokazują nam tych najlepszych. Pojawiają się nowe twarze, co nas bardzo cieszy – mówił Kazimierz Sać, podczas czternastej odsłony gali „Gryfickiej Regi” podczas, której wręczono wyróżnienia i powiatowe Oscary za działalność w roku 2016. – Nie zawsze jest tak, że nagrodzeni to duże firmy. Weźmy kategorię gospodarka, w której doceniamy starania i rozwój tych „malutkich”, którzy tak naprawdę są wielcy, rozbudowując swoje firmy, walczą, by utrzymać się na trudnym i konkurencyjnym rynku – dodał.

Rok rocznie, podczas gali plebiscytu „Gryfickiej Regi”, która gości w kompleksie wypoczynkowym SANDRA SPA w Pogorzelicy, nagradzane są podmioty, osoby, które działają i wyróżniają się w rozmaitych obszarach życia. Są wśród nich przedsiębiorcy, nauczyciele, samorządowcy, sportowcy, twórcy a także społecznicy, który angażują się w niezwykle cenne projekty, samemu pozostając w cieniu.

W tym roku kapituła konkursu „Gryfickiej Regi” przyznała nagrody i wyróżnienia w trzynastu kategoriach: gospodarka – MWP – PROD Płoty Piotr Wójcik, turystyka – Hotel New Corner w Niechorzu – Iwona i Łukasz Maciejewscy, kultura – Trzebiatowski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej „Cecyliada”, mały biznes-  Salon Fryzjerski „Jastin” w Gryficach – Justyna Szarzyńska,  Młode Wilki – tancerze Seweryn Rylik i Natalia Mycan z Gryfic, edukacja – Teresa Szydłowska, dyrektor ZSP w Karnicach, sport – Sławomir Szafrański Gryfice, samorząd lokalny – Bogusław Przybysz – Powiatowa Społeczna Straż Rybacka w Płotach, wolontariusz roku – Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie – Paweł Tarnowski, rolnictwo – Arkadiusz Witkowski Brojce.

Tegoroczną nagrodę w kategorii Mecenas Roku otrzymała firma Burco Development – Marcin Kaszuba. Ambasadorem Powiatu została zaś Halina Szymańska, szef  Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Złota Rega 2016  – powędrowała do  Grzegorza Krychowiaka, złotego chłopaka z Mrzeżyna, z którego dumna jest cała Polska.

Sprawdź także

W trakcie akcji profilaktycznej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci ruchu drogowego z Gryfic prowadzili działania informacyjne w ramach II edycji kampanii pn. „Twoje …

6 komentarzy

 1. Ludzie a gdzie w kategorii sport Stowarzyszenie AT-Aktywny Trzebiatów?????Pytam???GDZIE???? Organizator dwóch edycji Krosu Farmera, Bieg śniadaniowy na plaży, byli na pikniku w maju na stadionie, robili jakiś event na plaży w Mrzeżynie no i morsują, biegaja, jeżdżą na rowerach i promują Trzebiatów w calej Polsce. Wstyd Powiat.

 2. Edward Krychowiak

  Statuetka Gryfickiej Regi przyznana właśnie w tej kategorii Samorząd Lokalny Rada Osiedla za Regą ma dla mnie szczególne znaczenie. Jest podsumowaniem mojej dotychczasowej aktywności społecznej.
  Mojej ale przede wszystkim mieszkańców naszego osiedla, których przez ostatnie lata udało się przekonać ,że obraz miejsca w którym mieszkamy, pracujemy ,żyjemy zależy od nas samych. I dlatego wspólnymi siłami współfinansowaliśmy ważne inwestycje dla infrastruktury Osiedlowej jak chodniki, parkingi czy zieleńce.
  Ta nominacja jest wielkim wyróżnieniem a przyznana statuetka wielkim sukcesem wszystkich mieszkańców
  Szczególnie podziękowania należą się Ewelinie Nowakowskiej, Janowi Garlaczowi członkom Rady Osiedla także Zarządom Wspólnot Mieszkaniowych,
  Dziękuje członkom Fanklubu Łączy nas Piłka za promocje i organizacje strefy kibica podczas Euro 2016.
  Serdecznie dziękuje wszystkim którzy oddali swój głos w kategorii Samorząd lokalny Rada Osiedla za Regą.
  Przewodniczący Rady Osiedla

  • Majster gazowy

   Nie ma się co tak napuszać, tą sać-statuetka, która od lat jest przyznawana po uważaniu wg potrzeba pana starosty, działającego jak kacyk, a nie wg ilości oddanych głosów przez mieszkańców powiatu (GŁOSOWANIE NA GRYFICKĄ REGĘ TO CZYSTA FIKCJA I NIE MA PAN ZA CO I KOMU DZIĘKOWAĆ!) czy faktycznych zasług dla społeczności powiatu. Także, chwalić się nie ma czym za bardzo, bo wszyscy wiedzą, że pan jesteś w tak bardzo zażyłej komitywie z tym panem, że dysponuje on pana głosem na telefon w czasie obrad RM, a ani on ani pan z własnej kieszeni nie finansujecie tych tych inwestycji, robicie to wyłącznie z pieniędzy publicznych.

 3. Strasznie się uśmiałam wręczeniem statuetki za Cecyliadę pani Iwanowskiej. Ona ma tyle wspólnego z organizacja tego festiwalu co koń z koniakiem. Ale za to jest od niedawna kumpelą pana starosty i dlatego dostała ją zgodnie z zasadą, że nieważne kto i na kogo głosuje, ważne, kto liczy głosy! Panu staroście to już wiemy że nie wstyd, bo robi tak od lat, ale pani Ali, nauczycielce i dyrektorce?

  • Czego się nie robi dla posady…i duszę zaprzeda diabłu(czyt,staroście). Przez takich nagrodzonych znika satysfakcja z otrzymania zasłuzonej nagrody jak np.OSP. A pani Iwanowska powinna się wstydzić i nie przyjąć statuetki…ale coż można wymagać od poddanej całującej rączki jaśnie panującego pana K

 4. Widać ,, wypracowali ” sobie tę nagrodę i basta !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.