poniedziałek, 17 Grudzień 2018
Home / GRYFICE / Wiemy gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wiemy gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zakończył się termin rejestracji sztabów prowadzących zbiórkę pieniędzy. Wiemy już gdzie Orkiestra zagra na terenie powiatu gryfickiego.

14 stycznia 2018 r. do wspólnego grania przyłączą się wolontariusze z czterech miejscowości powiatu gryfickiegoKarnic, Płotów, Gryfic i Mrzeżyna. Jak zapewniają szefowie sztabów będzie się działo.

Oczywiście będziemy biegali z Jackiem Kabatą, będziemy kwestowali w wielu miejscach. Planujemy, że główna scena będzie w Trzebiatowie – powiedział Adam Dąbrowski, szef sztabu z Mrzeżyna.  – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Sprawdź także

W trakcie akcji profilaktycznej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci ruchu drogowego z Gryfic prowadzili działania informacyjne w ramach II edycji kampanii pn. „Twoje …

Jeden komentarz

  1. Podoba mi się ta akcja bo bardzo dużo sprzętu medycznego trafia do szpitali. Gdyby nie Owsiak to polskie szpitale byłby jak szpitale w Etiopii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.