środa, 13 Grudzień 2017
Home / GRYFICE / Wiemy gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wiemy gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zakończył się termin rejestracji sztabów prowadzących zbiórkę pieniędzy. Wiemy już gdzie Orkiestra zagra na terenie powiatu gryfickiego.

14 stycznia 2018 r. do wspólnego grania przyłączą się wolontariusze z czterech miejscowości powiatu gryfickiegoKarnic, Płotów, Gryfic i Mrzeżyna. Jak zapewniają szefowie sztabów będzie się działo.

Oczywiście będziemy biegali z Jackiem Kabatą, będziemy kwestowali w wielu miejscach. Planujemy, że główna scena będzie w Trzebiatowie – powiedział Adam Dąbrowski, szef sztabu z Mrzeżyna.  – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Sprawdź także

Czy jest zielone światło dla słynnej inwestycji pod kościołem?

Czy zapłata dość wysokiej kary i kolejne doniesienia prasowe o nieudanych próbach rozpoczęcia inwestycji na …

Jeden komentarz

  1. Podoba mi się ta akcja bo bardzo dużo sprzętu medycznego trafia do szpitali. Gdyby nie Owsiak to polskie szpitale byłby jak szpitale w Etiopii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.