poniedziałek, 17 Grudzień 2018
Home / TRZEBIATÓW / O bezpieczeństwie i pierwszej pomocy w trzebiatowskiej „Dwójce”

O bezpieczeństwie i pierwszej pomocy w trzebiatowskiej „Dwójce”

Był to już kolejne spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie z ratownikiem medycznym. Ta wyjątkowa lekcja odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

– Staramy się, aby jak najczęściej nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z praktyką niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to dla nas bardzo ważne zagadnienie. Na te zajęcia przychodzą wszyscy uczniowie, nawet ci najmłodsi – powiedziała Agnieszka Kaniewicz, opiekun Samorządu Uczniowskiego. Wyjątkową lekcje poprowadził Piotr Worwa, doświadczony ratownik medyczny, który w rozmowie z uczniami zwrócił uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. – Musimy pamiętać, że w czasie niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej bardzo ważne jest opanowywanie własnych emocji. Próbowałem zaszczepić wśród najmłodszych, aby pamiętali o własnym bezpieczeństwie oraz, aby pamiętali, że zawsze należy wołać o pomoc. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe. Dzieci, to świetni obserwatorzy, dlatego wiem, że dużo zapamiętały z dzisiejszej lekcji – podkreślił Piotr Worwa. –  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że nawet ci najmłodsi wiedzieli co to jest resuscytacja krążeniowo – oddechowa i nawet wiedzieli jak się ją wykonać– dodał.

Sprawdź także

Pomoc dla pogorzelców

W związku z pożarem domu w Nowielicach, jaki miał miejsce 10 grudnia 2018 r., w wyniku, którego ogień …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.