poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / POWIAT / Czy tu kręcą drugiego „Misia”? Remont Torowej i Dworcowej przerwany

Czy tu kręcą drugiego „Misia”? Remont Torowej i Dworcowej przerwany

– Gdyby Stanisław Bareja żył moglibyśmy pomyśleć, że kręci na ulicy Dworcowej i Torowej kolejny film – mówią czytelnicy Pulsu Miasta, nie zostawiając przysłowiowej suchej nitki na remoncie gminnych ulic.

Jak w „Misiu”

Wykonawca walczył z materią od trzech tygodni. Fragmentami wylana nowa nawierzchnia rozpływała się dosłownie po całej jezdni. Drobne kruszywo zaścielało pobocza i chodniki. Jak w „Misiu” – Od trzech tygodni ulice Dworcowa i  Torowa są w stanie totalnej ruiny. Co chwilę firma, która prowadzi tam roboty rozstawia pachołki, ogradzając niby miejsca, w których robi nową nakładkę na jezdnię. Jeździmy w tym czasie slalomem, patrząc jak chmura kruszywa podnosi się z jezdni rozbijając na szybach. Wszędzie panuje chaos, ciężki sprzęt który pracował na ulicach rozjechał doszczętnie teren na parkingu przed dworcem – alarmują od wielu dni kierowcy. – Chyba śp. Stanisław Bareja z grobu wstał i wziął się za kręcenie nowego „Misia”. To niewiarygodne, żeby od tylu dni nie radzić sobie z remontem tych ulic. Bałagan, zaścielone pobocza i chodniki, i jakby losowo wybierane fragmenty, w których robi się jakieś prace. Dopiero w ostatnich tygodniu coś się ruszyło i jakby zaczęło wyglądać normalniej – piszą w emailach do redakcji nasi rozmówcy.

Firma przerywa prace

Jak ustalił Puls Miasta, prace na ulicy Dworcowej i Torowej zostają wstrzymane. Firma, która je wykonywała otrzymała karę do gminy. – Musieliśmy niestety odstąpić od umowy – tłumaczy burmistrz Józef Domański. – Fatalne warunki atmosferyczne uniemożliwiły prowadzenie robót. Przez ostatnie 2–3 tygodnie lało niemalże bez przerwy. Remont miał być wykonany tzw. techniką na zimną. Niestety materiał z powodu wilgoci nie wiąże, wszystko się rozpływa. Z tego powodu remonty ulic przenosimy na przyszły. Nie podejdziemy również do tematu na Placu Lipowym, gdzie także miała być wymieniona nawierzchnia. Raz jeszcze chcę przeprosić mieszkańców. Tłumaczyłem już w moim krótkim komunikacie na FB, ale proszę mieszkańców o wyrozumiałość. Niestety w tych warunkach atmosferycznych przeprowadzenie remontu okazało się niemożliwe – wyjaśnia burmistrz, dodając, że firma otrzymałam polecenie wysprzątania ulic, zaś pieniądze przeznaczone w budżecie na remontu zostaną przeniesione na przyszły rok. Wykonawca nawiezie również tłucznia na parking przed dworcem, który aktualnie przypomina krainę tysiąca jezior.

Sprawdź także

Dożynki Powiatowo – Gminne w Płotach

W sobotę 22 września rolnicy z całego powiatu gryfickiego będą świętować zakończenie tegorocznych zbiorów. Tym …

6 komentarzy

 1. No to jak wy w tym miasteczku planujecie? Wiadomo że póżną jesienią pada i jest zimno.Już po 2 dniach od wejścia na budowę wykonawcy, dobry inspektor nadzoru zorientował by się że wykonawca markuje pracę.Dlaczego Komisja przetargowa wybrała takiego szałaputa bez potencjału i fachowych pracowników.Miasteczko nie ma szczęścia do obsługi prawnej[Słowackiego},do kompetentnych służb w Ratuszu ani do służb utrzymania miasta[fetor]

 2. Mieszkaniec Trzebiatowa

  Wszystko jest możliwe ale trzeba wiedzieć jak remontować nawierzchnie, proponuję temu wykonawcy jechać na praktykę do Szwecji to są mistrzowie świata w robotach drogowych potrafią przez noc położyć kilkadziesiąt kilometrów asfaltu jeżdżę tam Tirem to wiem co mówię. A tu rzeczywiście chyba kręcą Misia 2:-) I tak będą długo kręcić bo to będzie teraz długi serial. 🙂

 3. Mieszkaniec Trzebiatowa

  Proponuję im jechać do Szwecji na praktykę to są mistrzowie świata w robotach drogowych potrafią przez noc położyć kilkadziesiąt kilometrów asfaltu jeżdżę tam Tirem to wiem co mówię. A tu rzeczywiście chyba kręcą Misia 2 długi serial TV tragedia, a przecież za to płacą podatnicy za ich nie kompetencję w zawodzie.

 4. Mieszkaniec Trzebiatowa

  Proponuję im jechać do Szwecji na praktykę to są mistrzowie świata w robotach drogowych potrafią przez noc położyć kilkadziesiąt kilometrów asfaltu jeżdżę tam Tirem to wiem co mówię. A tu rzeczywiście chyba kręcą Misia 2 długi serial TV tragedia, a przecież za to płacą podatnicy za ich nie kompetencję w zawodzie.

 5. Ulice Dworcowa, Torowa – a cóż takiego dla Trzebiatowa zrobili Dworcow i Torow by teraz remontować ulice im poświęcone?

 6. Burmistrz się lansuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.