poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / POWIAT / Wojewoda powołał Pełniącego Obowiązki Wójta w gminie Rewal. Znamy nazwisko!

Wojewoda powołał Pełniącego Obowiązki Wójta w gminie Rewal. Znamy nazwisko!

Wojewoda Krzysztof Kozłowski zaproponował kandydaturę Macieja Bejnarowicza na stanowisko osoby pełniącej zadania i obowiązki wójta gminy Rewal. Premier Beata Szydło przychyliła się do tej kandydatury.

Maciej Bejnarowicz swoje nowe obowiązki będzie wykonywał od dziś (13 listopada). Przed powołaniem na stanowisko pracował jako zastępca wójta gminy Kołobrzeg. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, ma 44 lata. – Przed panem Bejnarowiczem stoi niezwykle trudne zadanie – realizacja programu naprawczego gminy Rewal, który został zaakceptowany przez Ministerstwo Finansów. Ministerstwo udzieliło gminie pożyczki na nieco ponad 100 mln zł, dzięki którym gmina powinna wyjść z długu – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski.

–Dodatkowo w przyszłym roku rozpocznie się realizacja strategicznego projektu infrastrukturalnego pn. Baltic Pipe, mającego na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynek europejski, w który gmina Rewal również pośrednio będzie zaangażowana. Pan Bejnarowicz to osoba kompetentna i z ogromnym doświadczeniem. Ufam, że poradzi sobie z tymi wyzwaniami. Powołanie na stanowisko osoby pełniącej obowiązki wójta w Rewalu wynika z przepisów o samorządzie gminnym. Zastępca wójta, pani Wioletta Brzezińska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. Wójt Robert Skraburski, decyzją Prezes Rady Ministrów został odwołany, jednak od tej decyzji przysługuje mu możliwość złożenia odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Do czasu ostatecznej decyzji sądowej jest więc nominalnie wójtem, jednak nie może pełnić swoich obowiązków, bo w wykonywaniu czynności służbowych zawiesiła go prokuratura podczas prowadzenia dochodzenia. Ta sytuacja powoduje, że gmina zostaje bez możliwości zarządzania, stąd niezbędne było, w myśl przepisów, wyznaczenie osoby pełniącej obowiązki wójta. Nowe wybory w gminie będą mogły zostać rozpisane dopiero po uprawomocnieniu się decyzji Premier – jednak tylko wówczas, jeśli postępowanie zakończy się na 6 miesięcy przed zaplanowanymi, kalendarzowymi wyborami. Zgodnie z przepisami, wybory uzupełniające nie mogą się dobyć później, niż pół roku przed datą wyborów samorządowych.

Agnieszka Muchla
Rzecznik prasowy wojewody

fot. gmina.kolobrzeg.pl

Sprawdź także

Dożynki Powiatowo – Gminne w Płotach

W sobotę 22 września rolnicy z całego powiatu gryfickiego będą świętować zakończenie tegorocznych zbiorów. Tym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.