poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / HISTORIA / Narodowe Święto Niepodległości w Trzebiatowie. Zobacz zdjęcia

Narodowe Święto Niepodległości w Trzebiatowie. Zobacz zdjęcia

Od uroczystej Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie przez księdza prałata Andrzeja Dowala rozpoczęły się obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W drugiej części, która odbyła się pod Ratuszem Miejskim udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych, formacji mundurowych, placówek oświatowych, ugrupowań politycznych, a także poczty sztandarowe.

o 123 latach niewoli, 11 listopada 1918r. Polska ponownie odzyskała swoją niepodległość. Z tej okazji, w 99 rocznicę tego wydarzenia, na zaproszenie Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego, dowódców 36. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie oraz 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie włączyli się mieszkańcy Trzebiatowa, którzy świętowali to jakże ważne wydarzenie w naszej historii. – Dzień 11 listopada 1918 r. był niewątpliwie jedną z najważniejszych symbolicznych dat w naszej historii. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy – w czasie uroczystości powiedział Józef Domański , burmistrz Trzebiatowa. – Niech ten niebywały entuzjazm naszych rodaków udzieli się również nam. Zróbmy wszystko by dzień 11 listopada był dniem radosnym, wyjątkowym dla każdego mieszkańca naszej gminy(…) To święto powinno łączyć wszystkich Polaków, bez względu na przynależność polityczną, bowiem to, co dla wielu pokoleń naszych przodków było marzeniem dla nas stało się codziennością i zwykłym obyczajem – dodał. – Dla mnie osobiście i dla wielu Polaków mojego pokolenia nie ulega wątpliwości, że budując współczesną Polskę, nawet w wymiarze lokalnym oprzeć ją powinniśmy na solidnych fundamentach historii, tradycji, kultury i gospodarki – podkreślił Józef Domański.

Sprawdź także

Dożynki Powiatowo – Gminne w Płotach

W sobotę 22 września rolnicy z całego powiatu gryfickiego będą świętować zakończenie tegorocznych zbiorów. Tym …

2 komentarze

  1. wszystko na darmo.dzisiaj Polacy oddaja dobrowolniwe swoja swobode .rzadzi guru metr piedziesiat sklocil narod,odtwarza sie nacjonalizm pogarda dla cudzoziemcow tylko euro jest gut a reszta to zboczency i dzikusy,starczy obejrzec dziennik w tvp az strach ogarnia co dalej.Polska domena przez wieki bylo warholenie sie i dzisiaj nikt na swiecie nie bedzie sie bil za warszawe -agentura ruska zaciera rece oj polaczki,polaczki

  2. strach,czy milosc do dobrej zmiany nie pozwala publikacji opinii czytelnikow, Pani redaktor?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.