poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / POWIAT / „Sprzeciwiamy się manipulacji” – dyrektorzy szkół podstawowych o pomyśle utworzenia trzeciej szkoły

„Sprzeciwiamy się manipulacji” – dyrektorzy szkół podstawowych o pomyśle utworzenia trzeciej szkoły

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Trzebiatowie odpowiedzieli na list zamieszczony w Pulsie Miasta dotyczący sprawy wygaszenia gimnazjum oraz pomysłu utworzenia trzeciej podstawówki.

Sprawdź także

Dożynki Powiatowo – Gminne w Płotach

W sobotę 22 września rolnicy z całego powiatu gryfickiego będą świętować zakończenie tegorocznych zbiorów. Tym …

22 komentarze

 1. Zdecydowanie nastepna podstawówka nie jest potrzebna.Pani dyrektor boi się o pracę i ja to rozumiem ale deptanie po drodze innych aby tylko utrzymac stołek to brzydkie jest.Bardzo brzydkie.

  • Życie jest okrutnie, kto lepszy ten wygrywa.

  • Pani Ewo ,jak Pani mało wie jak kształtuje się sytuacja oświaty w naszej Gminie.Tak ,boję się o swoja pracę ( jak każdy). Proszę przedstawić mi te osoby, które wg.Pani ,,depczę” po drodze. Bardzo jestem ciekawa. Jeżeli miała Pani odwagę zamieścić taki komentarz to również proszę o kontakt ze mną.Z wielką przyjemnością się z Panią spotkam.Podaję telefon 913872518 lub zapraszam do Gimnazjum.

 2. Nie rozumiem w jakim celu został ten ,,sprzeciw” napisany, ,czytałam list napisany w sprawie utworzenia SP3 w Trzebiatowie i nie było tam ani słowa do którego odnieśli się dyrektorzy tych trzech szkół. Przecież mamy demokrację i wręcz cieszę się ,ze są jeszcze osoby racjonalnie myślące ,które chcą coś zrobić dla dzieci aby ułatwić im dostęp do nauki. Przyglądając się temu z boku -jako obserwator to wcale nie dziwię się ,że nauczyciele walczą o swoje miejsca pracy ( tak samo jak lekarze,górnicy czy inne zawody ) ale dziwię się ,ze jedni nauczyciele piszą na innych. Drodzy nauczyciele gdzie wasza etyka nauczycielska? wasza solidarność nauczycielska? czy wśród Was nie ma nikogo kto miałby odwagę wstać i powiedzieć – NIE BĘDĘ OBRAŻAŁ KOLEGÓW Z INNEJ SZKOŁY?.

 3. Bogdan -popieram Twoje słowa ,ponieważ nie ma jedności wśród nauczycieli . Nie tak jak wśród np.górników

 4. Ja jestem za utworzeniem trzeciej szkoły!!!

 5. Również popieram inicjatywę nauczycieli Gimnazjum utworzenia trzeciej szkoły. Szczególnie teraz jak widzę co się dzieje w SP1. Nauczyciele jesteśmy z Wami -my rodzice!

 6. Popieram utworzenie trzeciej podstawówki. Mała szkoła to jest to.

 7. Prawdą jest ,że winny się tłumaczy! Widocznie coś jest na rzeczy skoro, aż trzy Panie dyrektorki napisały do Burmistrza.Oczywiście nauczycielki i piszą ,aby pisać. Czytaliśmy z żoną ten ,, list” zamieszczony w Pulsie Miasta .Pragniemy zwrócić uwagę ,że to nie był,, list” tylko artykuł P.Redaktor z elementami listu. Także drogie Panie dyrektorki nie trzeba było się pod tym podpisywać bo zrobiła to Pani Redaktor.

 8. Oj, oj i tak wielkiej Ali świat się wali.

 9. Czytałem artykuł zamieszczony w gazecie przez pracowników gimnazjum i szczerze mówiąc jest to jedno wielkie przechwalanie się! Każda szkoła mogłaby wystosować artykuł i zachwalać swoja kadrę oh i ah!!!Prawda jest taka, nie oszukujmy się, jest to atak w „białych rękawiczniczkach” przeciwko szkole nr 1,bo jak wiadomo gimnazjum będzie wchłonięte przez ta szkole.
  Droga Pani Dyrektor gimnazjum proszę nie mieszać w swoje apele i kutykuly rodziców uczniów!!Dobrze wiemy ze nie chodzi w tym wszystkim o dzieci, naukę i te wszystkie inne „dobra” o których Pani wspomina tylko chce Pani zatrzymać swój „stołek”!

  • A co w tym dziwnego ,że ludzie walczą o swoje miejsca pracy. Ty jako ,,rodzic,, gdybyś miał stracić swoje miejsce pracy to co siedziałbyś i czekał?. Gratuluję ,czyli jesteś chyba osobą mało dbającą o swoje miejsce pracy. Wszyscy walczą to dlaczego oni mają nie walczyć? Gdzie jest zapisane ,ze nie wolno tego robić?

  • Alicja Iwanowska

   Szanowny Rodzicu, ja w przeciwieństwie do Pana mam odwagę podpisać się pod tym co chcę napisać. Taka rozmowa nic nie da, zapraszam na spotkanie do Gimnazjum.I bardzo proszę nie obrażać mnie, ani nikogo innego.Trochę to nie przystoi osobie takiej jak PAN.Z poważaniem Alicja Iwanowska.

 10. Przyglądam i przysłuchuję się tej dyskusji w sprawie utworzenia trzeciej szkoły podstawowej i nigdzie nie widzę ani nie słyszę choćby jednego, rzetelnego argumentu w tej sprawie, a mianowicie : co na utworzeniu dodatkowej szkoły podstawowej skorzystają dzieci? Może jestem mało widzący, ale jakoś nie zauważam żadnych wymiernych korzyści dla dzieci z utworzenia dodatkowej szkoły podstawowej, która miałaby się mieścić w budynku obecnego gimnazjum, bo i tak będą się w nim uczyć dzieci obecnych klas 6-8 ( a może innych) szkoły podstawowej nr 1. Więc tak czy inaczej będzie tam szkoła podstawowa. Jedyne czego nie będzie w tym budynku to dodatkowej dyrekcji i administracji szkoły podstawowej (dyrekcja i administracja obecnego gimnazjum ulegną rozwiązaniu wraz z końcem funkcjonowania gimnazjum) , bo ta będzie w SP nr 1-wspólna dla wszystkich. Czyli wychodzi mi na to że walka o powstanie dodatkowej szkoły nie toczy sie wcale w trosce o dobro dzieci, ale o utrzymanie etatów w dyrekcji i administracji obecnego gimnazjum, które w wypadku utworzenia SP nr 3, po przekształceniu gimnazjum w SP nr 3 automatycznie stałyby się jej dyrekcją. Dzieci, pomimo programu 500+ wcale nie przybywa, koszty kształcenia rosną z roku na rok i staja się co raz większym obciążeniem dla budżetu gmin, dlatego we wielu gminach, aby obniżyć koszty łączy się dyrekcje i administracje szkół, robiąc jedną, wspólną dyrekcję i administrację dla wszystkich szkół podstawowych w gminie. To już powszechna praktyka w Polsce. To samo dzieje się z przedszkolami. U nas, zamiast tego, proponuje się utworzenie dodatkowej szkoły podstawowej. Nie wydaj się to Wam co najmniej dziwne?

  • I co w tym dziwnego, takie są przepisy prawa. Z obecnych szkół podstawowych 1 i 2 dyrektorkami zostały te same osoby.I co, dlaczego o tym nie piszesz droga ADO!.A tak na marginesie nikt nie powiedział ze dyrekcja ,administracja mogą zostać, inne gminy robią konkursy na stanowisko dyrektora. Ale z twojego sposobu pisania ,wynika jedno- bardzo ,ale to bardzo zależy ci na tym, aby dołożyć dyrekcji szkoły Gimnazjum.

 11. Zazwyczaj ilość nie świadczy o jakości . Widzę tu szanse na prywatne szkolnictwo .

 12. może byc jedna dyrektorka a szkoły byc filiami

 13. może byc jedna dyrektorka a szkoły filiami

 14. nie ukazał sie mój artykuł w którym poroponuje jednego dyrektora na szkoły podstawowe a nastepne szkoły jako filie

 15. do Enigmy – prywatne szkolnictwo juz jest od dawna uczniowie korzystaja z korepetycji i to coraz częsciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.