czwartek, 23 Listopad 2017
Home / POWIAT / „Sprzeciwiamy się manipulacji” – dyrektorzy szkół podstawowych o pomyśle utworzenia trzeciej szkoły

„Sprzeciwiamy się manipulacji” – dyrektorzy szkół podstawowych o pomyśle utworzenia trzeciej szkoły

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Trzebiatowie odpowiedzieli na list zamieszczony w Pulsie Miasta dotyczący sprawy wygaszenia gimnazjum oraz pomysłu utworzenia trzeciej podstawówki.

Sprawdź także

Odcinek drogi S6 Goleniów – Kiełpino z unijnym dofinansowaniem

Ponad pół miliarda złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko wesprze budowę drogi ekspresowej S6 na …

18 komentarzy

 1. Zdecydowanie nastepna podstawówka nie jest potrzebna.Pani dyrektor boi się o pracę i ja to rozumiem ale deptanie po drodze innych aby tylko utrzymac stołek to brzydkie jest.Bardzo brzydkie.

 2. Nie rozumiem w jakim celu został ten ,,sprzeciw” napisany, ,czytałam list napisany w sprawie utworzenia SP3 w Trzebiatowie i nie było tam ani słowa do którego odnieśli się dyrektorzy tych trzech szkół. Przecież mamy demokrację i wręcz cieszę się ,ze są jeszcze osoby racjonalnie myślące ,które chcą coś zrobić dla dzieci aby ułatwić im dostęp do nauki. Przyglądając się temu z boku -jako obserwator to wcale nie dziwię się ,że nauczyciele walczą o swoje miejsca pracy ( tak samo jak lekarze,górnicy czy inne zawody ) ale dziwię się ,ze jedni nauczyciele piszą na innych. Drodzy nauczyciele gdzie wasza etyka nauczycielska? wasza solidarność nauczycielska? czy wśród Was nie ma nikogo kto miałby odwagę wstać i powiedzieć – NIE BĘDĘ OBRAŻAŁ KOLEGÓW Z INNEJ SZKOŁY?.

 3. Bogdan -popieram Twoje słowa ,ponieważ nie ma jedności wśród nauczycieli . Nie tak jak wśród np.górników

 4. Ja jestem za utworzeniem trzeciej szkoły!!!

 5. Również popieram inicjatywę nauczycieli Gimnazjum utworzenia trzeciej szkoły. Szczególnie teraz jak widzę co się dzieje w SP1. Nauczyciele jesteśmy z Wami -my rodzice!

 6. Popieram utworzenie trzeciej podstawówki. Mała szkoła to jest to.

 7. Prawdą jest ,że winny się tłumaczy! Widocznie coś jest na rzeczy skoro, aż trzy Panie dyrektorki napisały do Burmistrza.Oczywiście nauczycielki i piszą ,aby pisać. Czytaliśmy z żoną ten ,, list” zamieszczony w Pulsie Miasta .Pragniemy zwrócić uwagę ,że to nie był,, list” tylko artykuł P.Redaktor z elementami listu. Także drogie Panie dyrektorki nie trzeba było się pod tym podpisywać bo zrobiła to Pani Redaktor.

 8. Oj, oj i tak wielkiej Ali świat się wali.

 9. Czytałem artykuł zamieszczony w gazecie przez pracowników gimnazjum i szczerze mówiąc jest to jedno wielkie przechwalanie się! Każda szkoła mogłaby wystosować artykuł i zachwalać swoja kadrę oh i ah!!!Prawda jest taka, nie oszukujmy się, jest to atak w „białych rękawiczniczkach” przeciwko szkole nr 1,bo jak wiadomo gimnazjum będzie wchłonięte przez ta szkole.
  Droga Pani Dyrektor gimnazjum proszę nie mieszać w swoje apele i kutykuly rodziców uczniów!!Dobrze wiemy ze nie chodzi w tym wszystkim o dzieci, naukę i te wszystkie inne „dobra” o których Pani wspomina tylko chce Pani zatrzymać swój „stołek”!

 10. Przyglądam i przysłuchuję się tej dyskusji w sprawie utworzenia trzeciej szkoły podstawowej i nigdzie nie widzę ani nie słyszę choćby jednego, rzetelnego argumentu w tej sprawie, a mianowicie : co na utworzeniu dodatkowej szkoły podstawowej skorzystają dzieci? Może jestem mało widzący, ale jakoś nie zauważam żadnych wymiernych korzyści dla dzieci z utworzenia dodatkowej szkoły podstawowej, która miałaby się mieścić w budynku obecnego gimnazjum, bo i tak będą się w nim uczyć dzieci obecnych klas 6-8 ( a może innych) szkoły podstawowej nr 1. Więc tak czy inaczej będzie tam szkoła podstawowa. Jedyne czego nie będzie w tym budynku to dodatkowej dyrekcji i administracji szkoły podstawowej (dyrekcja i administracja obecnego gimnazjum ulegną rozwiązaniu wraz z końcem funkcjonowania gimnazjum) , bo ta będzie w SP nr 1-wspólna dla wszystkich. Czyli wychodzi mi na to że walka o powstanie dodatkowej szkoły nie toczy sie wcale w trosce o dobro dzieci, ale o utrzymanie etatów w dyrekcji i administracji obecnego gimnazjum, które w wypadku utworzenia SP nr 3, po przekształceniu gimnazjum w SP nr 3 automatycznie stałyby się jej dyrekcją. Dzieci, pomimo programu 500+ wcale nie przybywa, koszty kształcenia rosną z roku na rok i staja się co raz większym obciążeniem dla budżetu gmin, dlatego we wielu gminach, aby obniżyć koszty łączy się dyrekcje i administracje szkół, robiąc jedną, wspólną dyrekcję i administrację dla wszystkich szkół podstawowych w gminie. To już powszechna praktyka w Polsce. To samo dzieje się z przedszkolami. U nas, zamiast tego, proponuje się utworzenie dodatkowej szkoły podstawowej. Nie wydaj się to Wam co najmniej dziwne?

 11. Zazwyczaj ilość nie świadczy o jakości . Widzę tu szanse na prywatne szkolnictwo .

 12. może byc jedna dyrektorka a szkoły byc filiami

 13. może byc jedna dyrektorka a szkoły filiami

 14. nie ukazał sie mój artykuł w którym poroponuje jednego dyrektora na szkoły podstawowe a nastepne szkoły jako filie

 15. do Enigmy – prywatne szkolnictwo juz jest od dawna uczniowie korzystaja z korepetycji i to coraz częsciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.