poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / POWIAT / Podsumowanie akcji „Znicz”. Pośpiech najczęstszym „grzechem” kierowców

Podsumowanie akcji „Znicz”. Pośpiech najczęstszym „grzechem” kierowców

Przez blisko 7 dni policjanci dbali o bezpieczeństwo odwiedzających groby na cmentarzach w całym powiecie gryfickim. Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących, dbali o bezpieczeństwo pieszych, a także kierowali ruchem, szczególnie w rejonach nekropolii gdzie ruch był największy.

Policyjna akcja „Znicz 2017” rozpoczęła się 27 października i trwała do 2 listopada. Przez 7 dni wzmożonych działań policjanci ruchu drogowego z Gryfic sprawdzili około 554 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, nałożyli 176 mandatów karnych na kierujących pojazdami oraz 5 mandatów karnych w związku z wykroczeniami popełnionymi przez pieszych takich jak nieużywanie elementów odblaskowych po zmroku, chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni czy przechodzenie przez jezdnie w niedozwolonym miejscu. W dalszym ciągu wśród najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierujących prym wiodły przekroczenia dozwolonej prędkości, których odnotowano aż 117. Funkcjonariusze przeprowadzili 323 kontrole drogowe i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano 16 kolizji drogowych oraz 1 wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Choć akcja „Znicz 2017” zakończyła się 2 listopada policjanci w dalszym ciągu monitorują sytuację na drogach naszego powiatu, ponieważ obecny weekend to czas powrotów do domu często nawet w odlegle rejony kraju.

Sprawdź także

Dożynki Powiatowo – Gminne w Płotach

W sobotę 22 września rolnicy z całego powiatu gryfickiego będą świętować zakończenie tegorocznych zbiorów. Tym …

2 komentarze

  1. Brawo Policja. Najczęstszym problemem jest nadmierna prędkość a tu większość łamie te przepisy. W sumie byłbym za bardzo surowym karaniem kierowców (np. przekroczenie prędkości o 50 km. w terenie zabudowanym skutkowało by konfiskatą auta na rzecz państwa, co niektórzy by się wtedy nauczyli i jeździli wolno) – moje zdanie. Pozdrawiam.

  2. Do tomcio tekst nalezy czytac ze zrozumieniem🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.