poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / GRYFICE / Ilustracje Agnieszki Ostrowskiej. Wernisaż wystawy już w najbliższy czwartek

Ilustracje Agnieszki Ostrowskiej. Wernisaż wystawy już w najbliższy czwartek

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Agnieszki Ostrowskiej, który odbędzie się 9 listopada (czwartek)  o godzinie 17:00 w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach.

Na wystawie zaprezentowane zostaną ilustracje do książek dla dzieci, ilustracje prasowe, szkice, rysunki i kolaże. Autorka najchętniej pracuje w technice mieszanej, łączy akwarelę z sangwiną, akwarelę z kreską cienkopisu. Ilustracje do serii dwudziestu sześciu książek dla dzieci to najnowsze prace z lat 2015-2017. Wydawcą „Bajek bez barier” jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” z siedzibą w Szklarskiej Porębie. Autorki tekstów to Joanna Maria  Chmielewska i Aleksandra Chmielewska. Ilustracje prasowe były publikowane w magazynie Home & Market, Gazecie Poznańskiej, Głosie Pomorza, Gazecie Samorządowej, Print&Publishing. Rysunki, szkice i kolaże to prace z prywatnych zbiorów autorki.

O autorce
Agnieszka Ostrowska – ilustrator, animator kultury, pedagog (UAM Poznań).
Twórca i realizator autorskich zajęć edukacji artystycznej i warsztatów kreatywnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Współpracuje z Gryfickim Domem Kultury – cykliczny projekt „KREATYWNE WIOSKI” oraz cykliczny projekt „BRAMA SZTUK” realizowany w Galerii i Muzeum „BRAMA”. Ponadto współpracowała z: Miejską Biblioteką Publiczną w Gryficach, Miastem Kołobrzeg, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ustroniu Morskim, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim, z przedszkolami i szkołami na terenie kraju.
Publikowała ilustracje do artykułów prasowych w tytułach: Home&Market, Print&Publishing, Gazeta Poznańska, Gazeta Samorządowa, Głos Pomorza. Ilustracje dla dzieci ukazały się w wydawnictwie Hlondianum oraz w publikacjach Stowarzyszenia „ŚWIATEŁKO”.
Projektowała wizualizacje graficzne dla Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Public Relations – wizualizacja graficzna do wydarzenia Konferencja PR dla Pomorza.
Plakaty do wydarzeń teatralnych i akcji artystycznych w przestrzeni publicznej (m.in. recital piosenki aktorskiej Jakuba Kornackiego, Piwnica Przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie; działanie plenerowe „Ochota na Jarmark.” dla Dzielnicy Ochota Miasta Stołecznego Warszawa (2011r.).
Wystawy indywidualne: Trzebiatów – Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Poznań- Piwnica przy krypcie, klasztor oo. Dominikanów. Wystawy zbiorowe – Sjöbo (Szwecja).

 

Sprawdź także

Wybory Samorządowe 2018: Kandydaci do Rady Miejskiej w Gryficach

Przedstawiamy Państwu nazwiska kandydatów, którzy powalczą o 21 mandatów do Rady Miejskiej w Gryficach w …

Jeden komentarz

  1. Anna Błachucka

    Znam książki ilustrowane przez panią Agnieszkę Ostrowską. Bardzo ciepła akwarela przybliża treści, podkreśla przesłanie i bawi.Podziwiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.