poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / REGION / Reprezentacja Polski trenuje w Mrzeżynie

Reprezentacja Polski trenuje w Mrzeżynie

35 zawodniczek z całej Polski, od piątku przebywa na zgrupowaniu Kadry Narodowej kobiet (do lat 19) w unihokeju w Mrzeżyńskim Centrum Sportu. Głównym celem selekcjonera Tomasza Bogdańskiego jest odpowiednie przygotowanie powołanych do przyszłorocznych Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Szwajcarii.

Najbliższy sprawdzian zawodniczek będzie miał miejsce w czasie turnieju Polish CUP. – Właśnie tam zmierzymy się z większością naszych przeciwniczek z Mistrzostw Świata – podkreśla Tomasz Bogdański, dla którego jest to już drugie zgrupowanie w roli selekcjonera. – W Mrzeżynie wspólnie ze mną, drugim trenerem Przemysławem Wójcikowskim oraz Pamelą Bogdańską, kierownikiem technicznym i fizjoterapeutką przebywa 35 zawodniczek z całej Polski. Chcemy wyłonić optymalną ilość 20 – 25 osób, które będą reprezentowały Polskę w turnieju Polish CUP. Te zawody rozegrane zostaną na początku lutego 2018 roku w Zbąszyniu, Nowym Tomyślu i Rakoniewicach – dodał Bogdański.

Wśród powołanych do Reprezentacji Polski na listopadowe zgrupowanie zawodniczek MLUKS Jedynki Trzebiatów znalazły się Jutrzenka Cirocka, Patrycja Hliwa oraz Magdalena Kaczanowska. – Powołana została również Zuzanna Krzywak, ale w tej chwili przebywa na międzynarodowym turnieju reprezentacji seniorek. Z przykrością muszę zaznaczyć, że udziału odmówiła Aleksandra Oszuścić, która swoją decyzję podyktowała chęcią dalszej edukacji, a jak dobrze wiemy, uczestnictwo w Mistrzostwach, dla niej wiązałoby się z przełożeniem terminu egzaminu maturalnego. Zaznaczę, że jest to bardzo sportowa decyzja, bo już dzisiaj nie blokowała miejsca dla innej bramkarki. Ze względu na miejsce naszego obozu, może z nami trenować rezerwowa Dominika Tomaszczenik – podkreślił Tomasz Bogdański.

Sprawdź także

Nadciąga załamanie pogody. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.