poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Home / REGION / W Mrzeżynie bili rekord. Zobacz zdjęcia

W Mrzeżynie bili rekord. Zobacz zdjęcia

160 osób wzięło udział w mrzeżyńskiej próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób, która organizowana była już po raz szósty przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Akcja, która odbyła się w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu odbyła się dzięki zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie oraz Szkoły Podstawowej.

– Naszym celem jest to, aby jak najwięcej osób zapoznało się z metodą resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Chcemy, aby jak najwięcej osób miało możliwość zdobycia pewnego doświadczenia. To nasza czwarta edycja i dlatego cieszymy się, że ponownie byli z nami ci najmłodsi i trochę starsi – powiedział Adam Dąbrowski, naczelnik OSP w Mrzeżynie. Była to już czwarta edycja, w której udział wzięło Mrzeżyno. Tym razem do wspólnego dzieła włączyło się 160 osób. Ich zadanie polegało na ciągłym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez 30 minut. – W tym roku było nas zdecydowanie więcej niż w poprzedniej edycji. To cieszy. Jesteśmy przekonani, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Cieszymy się, że ponownie byli z nami nasi przyjaciele. Dziękujemy strażakom z OSP w Trzebiatowie oraz panu Wojciechowi Musielakowi, który zaopatrzył nas w gaziki do dezynfekcji – dodał Dąbrowski.

Sprawdź także

Nadciąga załamanie pogody. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.