środa, 18 Lipiec 2018
Home / KULTURA / Miłość tematem przewodnim XV edycji festiwalu osób niepełnosprawnych

Miłość tematem przewodnim XV edycji festiwalu osób niepełnosprawnych

Już po raz 15., na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Trzebiatowie, w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu zaprezentowali się niepełnosprawni artyści z terenu województwa zachodniopomorskiego. „O Złoty Klucz”, to cykliczna impreza, która oprócz wymiaru konkursowego służy integracji.

W trakcie 15. edycji festiwalu „O Złoty Klucz” na deskach Mrzeżyńskiego Centrum Sportu zaprezentowali się soliści i zespoły z całego województwa zachodniopomorskiego – Szczecina, Białogardu, Stargardu, Przybiernowa, Łobza, Gryfic oraz Trzebiatowa – W tym roku przyświecało nam hasło – Miłość. Nasi podopieczni zaprezentowali spektakl pod nazwą „Miłość w czasach Facebook`a”, który daje dużo do myślenia. Jak zawsze chcemy się wspólnie bawić w wielu środowiskach, nie tylko osób niepełnosprawnych, ale również osób starszych, może tych trochę wykluczonych. Promowanie Ich umiejętności, to misja, jaka nam przyświeca w codziennej pracy – zaznaczyła Magdalena Kuska, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych w Trzebiatowie. Cieszymy się, że kolejny raz odwiedziło nas tak wielu artystów. To dla nas przyjemność i wyróżnienie – dodała Halina Aleńkuć, przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Trzebiatowie. – Nasi podopieczni, na co dzień bardzo cisi i spokojni tego jednego dnia w roku, za pomocą piosenki wykrzykują, to, co chcą nam powiedzieć. Naszym zadaniem jest być właśnie z nimi i umieć ich słuchać – dodała Halina Aleńkuć. – To taki nasz mały jubileusz. Już po raz 15. Spotykają się tak zacni artyści w gminie Trzebiatów, a my możemy ich podziwiać. Ten festiwal, to taki wyjątkowy czas, kiedy możemy zapomnieć o zmartwieniach o trudzie i cierpieniu. Dziękuję organizatorom za stworzenie takiego festiwalu i za to, że każdego dnia pochylacie się Państwo nad problemami drugiego człowieka – zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Sprawdź także

Tragedia na plaży w Niechorzu. Utonął 29 – letni mężczyzna. Jego towarzysza cudem udało się ocalić

Dramatyczne wypadki rozegrały się w sobotę około godziny 13.00 na niestrzeżonym odcinku plaży w Niechorzu. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.