środa, 18 Lipiec 2018
Home / TRZEBIATÓW / Zmiana organizacji ruchu w Trzebiatowie. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność

Zmiana organizacji ruchu w Trzebiatowie. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność

Kierowcy muszą przygotować się na zmiany. W Trzebiatowie już niedługo będzie miała miejsce zmiana organizacji ruchu na najbardziej uczęszczanym odcinku.

-Pod koniec października rozpocznie się zmiana organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic (sygnalizacji świetlnej): Wojska Polskiego, Kościuszki i Daszyńskiego w Trzebiatowie. Dzięki temu chcemy, na tyle, na ile będzie to możliwe, wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z obrębu starego miasta informuje Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa na swoim profilu na facebooku. Zmiana będzie dotyczyła pierwszeństwa przejazdu. – Kiedy rozpocznie się zmiana drogą z pierwszeństwem przejazdu będzie ulica Kościuszki (jadąc z kierunku Niechorza) oraz Wojska Polskiego (skręcając na skrzyżowaniu w kierunku Gryfic).

Sprawdź także

Trzebiatów w oparach dopalaczy. O masowych zatruciach usłyszała cała Polska. Co dalej? Zapraszamy do dyskusji

Trzebiatów w szponach dopalaczy Jedni przemykają wstydliwie ulicami miasta, inni udają, że nic poważnego się …

14 komentarzy

 1. Kierowcom i pieszym na tym skrzyżowaniu należy niewątpliwie zacytować tekst znanej piosenki: „Będzie, będzie zabawa! Będzie się działo!” i prosić o zachowanie szczególnej rozwagi oraz ostrożności co najmniej przez najbliższy rok.

 2. ciekawe co za mądry to wymyślił ??

 3. Zarządca drogi jest za to odpowiedzialny. Tyle lat było ok ale jak widać „dobra zmiana” dotarła do Trzebiatowa

 4. Co to da ? Czy ul. Kościuszki znajdzie się poza obszarem starego miasta? Od samego mieszania herbata słodsza nie będzie. Dajcie tym mądralom 30 -sto tonową ciężarówkę z naczepą , niech wyrobią na proponowanym skrzyżowaniu , z Kościuszki w Woj. Polskiego .Oj , chodniki i barierki będą często łamane .Chwała ciężko zadumanym urzędnikom Trzebiatowskim , chwała !A jak któryś z szoferów rozwali kościółek , zniknie problem jego remontu .Zamiast obwodnicy–pozoranctwo , tak Panie Burmistrzu ! I wszystko z myślą , aby w ogródku przed ratuszem nie było za głośno i aby spaliny nie zaczadziły jeszcze bardziej urzędniczych główek ! A co na to mieszkańcy ul. Kościuszki , przed którymi oknami mocniej zadymi i zaburczy ? Od nich nie dostaniecie podczas wyborów ani jednego głosu !

  • Szanowny Panie. Po pierwsze ulica Wojska Polskiego i ulica Kościuszki to drogi wojewódzkie i nic Burmistrzowi do tego, że jest tam wprowadzana zmiana organizacji ruchu. Inwestycje prowadzone są przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Po drugie tak jak informowałem Państwa, budowa obwodnicy łączącej rondo nr 1 z rondem nr 3 rozpocznie się w drugim półroczu roku 2018. Czytając Pana wpis można dojść do wniosku, że chodzi tu raczej o „dowalenie” burmistrzowi niż o spaliny czy hałas. Ja również nie jestem zadowolony z takiego rozwiązania, jednak zachęcam do cierpliwości. Dajmy sobie szanse. Czekaliśmy na to tyle lat. Będę robił wszystko żeby zrealizować te inwestycje jak najlepiej.

   • Szanowny Panie Burmistrzu. Dlaczego nikt z władz Trzebiatowa nie ingerował w zablokowanie tego obłąkańczego pomysłu? Akurat Pan na inżynierii ruchu to się raczej zna. Wystarczy spoglądać z okien Ratusza, co się dzieje wokół rynku w godzinach szczytu – po prostu korek, czasami pod księgarnię. To jest efekt wydłużonych świateł po udostępnieniu lewoskrętu w Kościuszki. Miejscowi powoli się przyzwyczają i będą jechać w Witosa aby sprawniej skręcić w prawo na światłach (przetestowałem – działa!). A teraz chwila wyobraźni: sezon letni, dużo obcych samochodów chcących przelotem pokonać nasze miasto na trasie Kołobrzeg-Gryfice. 99% z nich, niech Pan zgadnie – którędy będzie chciało przejechać? Komuś zabrakło wyobraźni albo ktoś tutaj spełnił swoją chorą misję życiową. Obym się mylił co do tych korków.

 5. Nie wymyślił tylko mu się tak przyśniło i niech tak będzie .Niech choć niektórzy myślą , że władza ciężko myśli — zwłaszcza ON !

 6. Brawo! Nareście cos dobrego pod wzgledem organizacji ruchu samochodowego i lepszego bezpieczeństwa pieszych poruszających się w koło ratusza.

 7. Kabaret. Przejscia dla pieszych nadal nie ma na ulicy Kosciuszki przy swiatłach, tiry i łamanie ich to juz wyczyn ktory bedzie poowodowac korki – niestety to wszystko to prowizorka

 8. Dziękuję Panie Burmistrzu za uświadomienie mnie ,że mamy do czynienia z drogami wojewódzkimi . Niech mi Pan wierzy , nie chciałem Panu dowalić . Trudno jest mi zaś uwierzyć , aby bez zgody lokalnego samorządu zafundowano mieszkańcom takie psikusy .Może ktoś musiał wykonać normę w malowaniu linii na jezdni ? W Pańskiej wypowiedzi dla Pulsu czytam ; CHCEMY NA ILE TO BĘDZIE MOŻLIWE WYPROWADZIĆ RUCH SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH ŻE STAREGO MIASTA . TO CHCEMY , TO MY? Jest Pan wierzący ,ja też , módlmy się więc wspólnie , niech światła na tym skrzyżowaniu , nigdy nie zgasną !

 9. Smerfetka po przejściach

  Pan Trawa , a w Krużewnikach był ? A widział tam jakie przejście ? A może pasy ? Co za wielkopańskie maniery !

 10. Zrobiono za to wjazd pod dom, gdzie onegdaj był trawnik.Na czyj wniosek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.