środa, 18 Lipiec 2018
Home / GRYFICE / Zerwijmy łańcuchy! Przyjdź i poczuj ciężar łańcucha!

Zerwijmy łańcuchy! Przyjdź i poczuj ciężar łańcucha!

W najbliższą sobotę, 7 października wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach włączą się w ogólnopolską akcję „Zerwijmy łańcuchy”, która jest protestem użytkowników portalu psy.pl. Akcja ma zwrócić uwagę na barbarzyńskie traktowanie piesków, przykuwanych do budy.

„Przyjdź i poczuj ciężar łańcucha”, „Przywiąż psa do siebie nie do budy” – to hasła tegorocznej akcji zainspirowanej w całej Polsce przez użytkowników portalu psy.pl. – Protestujemy przeciwko stałemu trzymaniu psów na uwięzi. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry – tłumaczą organizatorzy akcji, w którą włączą się m.in. wolontariusze z Chrobrego. W najbliższą sobotę, 7 października uczestnicy akcji przywiążą się do budy, by w ten symboliczny sposób uwrażliwić lokalną społeczność na prawa zwierząt. Początek akcji godzina 12.00 – Plac Zwycięstwa.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Tragedia na plaży w Niechorzu. Utonął 29 – letni mężczyzna. Jego towarzysza cudem udało się ocalić

Dramatyczne wypadki rozegrały się w sobotę około godziny 13.00 na niestrzeżonym odcinku plaży w Niechorzu. …

Jeden komentarz

  1. To musicie koniecznie odwiedzić wszystkie wiochy zabite dechami, gdzie chude i zapchlone psy wiszą na łańcuchach dzień i noc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.