środa, 18 Lipiec 2018
Home / POWIAT / Rodzina i przyjaciele Magdy robią wszystko co mogą. – Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, każdy grosz jest na wagę złota.

Rodzina i przyjaciele Magdy robią wszystko co mogą. – Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, każdy grosz jest na wagę złota.

Mijają kolejne dni odkąd Magda Lichtańska zapadła w śpiączkę. 9 – letnia Natalka, a także najbliżsi i przyjaciele robią wszystko, by pomóc lekarzom w obudzeniu kobiety. Na portalach społecznościowych każdego dnia pojawiają się kolejne licytację, które mają pozwolić na zebranie środków, tak potrzebnych przy kosztownej rehabilitacji.

32 – latka, 17 lipca uległa poważnemu wypadkowi pod Trzebiatowem. Teraz przebywa w klinice w Toruniu, gdzie prowadzona jest specjalna terapia, która ma pomóc w wybudzeniu ze śpiączki. Miesięczne koszty rehabilitacji do 1800 złotych. Magda sama wychowywała córkę, którą teraz opiekuję się babcia. Dla 9 – letniej Natalki każdy dzień może być tym, w którym mama się obudzi. Na razie śpi. Trochę jak śpiąca królewna. Czeka na ten jedyny, właściwy moment. Natalka, rodzina i przyjaciele wierzą, że Magda wkrótce do nich wróci. Mówią do niej, czytają pozdrowienia od znajomych i przyjaciół. By, to było możliwe Magda każdego dnia jest poddawana rehabilitacji, która pozwoli na wybudzenie ze śpiączki. A ta trwa od 17 lipca, kiedy obydwie z córką uległy poważnemu wypadkowi pod Mirosławicami. Na portalach społecznościowych każdego dnia pojawiają się kolejne licytację. Wielu ludzi dobrego serca ofiarowuje, to, co dla nich bardzo ważne. Wszystko po to, aby pozyskać jak najwięcej pieniędzy, które są tak bardzo potrzebne. 15 października odbędzie się kolejna akcja. Tym razem w siedzibie Starostwa Powiatowego będzie miało miejsce spotkanie z profesjonalną Brafitterką Agnieszką Koszutą.

– Madzia, choć śpi, wykazuje reakcje na bodźce zewnętrzne. Wierzymy, że fachowa opieka i rehabilitacja pomogą się jej wybudzić. Ludzie wybudzali się po kilku latach, jesteśmy cały czas pełni nadziei. Skoro przeżyła ten potworny wypadek to znaczy, że ma jeszcze ważną rolę do spełnienia – mówią przyjaciele, którzy na utworzyli na FB profil licytacyjny „Obudźmy Madzię” https://web.facebook.com/groups/181998532343499/

– Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, każdy grosz jest na wagę złota. Magda przed wypadkiem sama wychowywała Natalkę, teraz opieka spoczywa na babci. Zawsze była pełną energii i siły dziewczyną. Niezależną, ale też pomocną, wrażliwą na czyjąś niedolę. Dlatego stwórzmy wspólny łańcuch serc, który pomoże obudzić się z tego długiego snu. W tej chwili rodzinę Magdy nie stać na sfinansowanie rehabilitacji. Miesięczny pobyt w Toruniu to koszt około 1800 złotych. Potrzeb jest bardzo dużo  – dodają przyjaciele.

Jeśli ktoś z naszych Czytelników chciałby pomóc Madzi może przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Światło KRS 0000183283 lub też wpłacić datek na konto:

Fundacja Światło 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943
Koniecznie z dopiskiem – Magda Lichtańska.

Sprawdź także

Piknik Rodzinny ze Stowarzyszeniem Zdrowego Stylu Życia

W minioną niedzielę w ogrodach Pałacu nad Młynówką odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Trzebiatowskiego …

6 komentarzy

  1. Natalka też ma tatę i rodzinę taty, która o nią dba i dbała oraz brała i nadal bierze udział w jej wychowaniu. Nie zapominajmy o tym.

  2. Przeciw kryminalistom ja i inni

    A ten gn.. co ich potrącił . Nie może zapłacić? W końcu powinno się zadośćuczynienie i to w szybkim czasie.

  3. Z tego co wiem, to nie było tam winnego, nie było winnego kierowcy. Modlę się za tą kobietę

  4. Nie bądźmy obojętni na tą tragedię….ja już wpłaciłem,tutaj liczy się każdy grosz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.