środa, 18 Lipiec 2018
Home / GRYFICE / Dołącz do wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”

Dołącz do wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”

Nie musisz mieć nadzwyczajnych mocy jak supermen. Wystarczy, że lubisz ludzi, masz otwarte serce i chcesz mądrze pomagać. Do 14 października możesz dołączyć do drużyny „Szlachetnej Paczki”, która powstała na terenie gmin Trzebiatów i Gryfice.

 

Zostać super bohaterem!

Lubisz pomagać, ciągnie Cię do ludzi, angażujesz się społecznie choć czasem domownicy już mają dość? To właśnie Ciebie szukają koordynatorzy „Szlachetnej Paczki”, która będzie miała w tym roku swoją lokalną drużynę w gminach Trzebiatów i Gryfice. – Zapraszam kandydatów na wolontariuszy, rekrutacja prowadzona jest do 14 października do soboty – tłumaczy Natalia Bajcarz, lokalny lider „Szlachetnej Paczki”, która postanowiła promować ideę pomocy na terenie gminy Trzebiatów i całego powiatu. – Obserwowałam z podziwem moją koleżankę z Polski, która od dwóch lat jest lokalnym liderem akcji. Świetnie sobie radziła gromadząc fajną drużynę, której zadaniem było dotarcie do potrzebujących rodzin. Zadawałam sobie pytanie, dlaczego u nas akcja nie działa? To był impuls, zgłosiłam swoją kandydaturę na lidera, który będzie organizował struktury lokalnie – dodaje w rozmowie z Pulsem Miasta.

 Jak pomagać?

Głównym zadaniem wolontariusza będzie wyszukanie i dotarcie do potrzebującej rodziny. Ten szlachetny superbohater nie będzie dział sam. Wsparcia udzielą mu współpracownicy a także lider. To właśnie on będzie łącznikiem pomiędzy rodziną a darczyńcą. – Najpierw wolontariusze zostaną odpowiednio przeszkoleni. Następnie ruszą w teren, by znaleźć rodzinę, która potrzebuje pomocy. Zanim jednak, wybrana rodzina zostanie włączona do programu „Szlachetnej Paczki”, wolontariusz przeprowadza bardzo szczegółową ankietę, która pomaga mu stworzyć jej pełen obraz. Ten zostanie zamieszczony w bazie programu, dzięki której darczyńca będzie mógł zapoznać się z potrzebami rodziny i zdecydować o pomocy dla niej – mówi liderka, Natalia Bajcarz.

Jeśli darczyńca wybierze „twoją” rodzinę, skontaktujesz się z nim, by wesprzeć go w przygotowaniu paczki, wskazać co rodzinie jest potrzebne, opowiedzieć o niej i ustalić termin, w którym spotkają się w magazynie „Paczki”.

Finał w grudniu

Wielki finał akcji przypada 9 – 10 grudnia. To wówczas wolontariusz przyjmuje paczki od darczyńców i dostarcza je rodzinom, które ma pod swoją opieką. To jednak nie koniec. W kolejnych miesiącach odwiedza swoich podopiecznych, by pomagać i towarzyszyć w usamodzielnianiu i odkrywaniu własnych zasobów.

Kto może zostać wolontariuszem?

Każda osoba, która ma ukończone 18 lat. Jeśli nie jesteś pełnoletni, ale masz skończone 16 lat możesz zostać wolontariuszem wspierającym.

Gdzie można się zarejestrować?

Odwiedź stronę „Szlachetnej Paczki” www.superw.pl i wejdź w zakładkę „Zostań wolontariuszem paczki”.

Lider gmina Trzebiatów: Natalia Bajcarz tel. 785 714 077

 

Sprawdź także

Piknik Rodzinny ze Stowarzyszeniem Zdrowego Stylu Życia

W minioną niedzielę w ogrodach Pałacu nad Młynówką odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Trzebiatowskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.