piątek, 23 Marzec 2018
Home / BROJCE / Koperta Życia. Inicjatywa, która może uratować życie

Koperta Życia. Inicjatywa, która może uratować życie

Cenna informacja, która może uratować życie. Łatwo dostępna, umieszczona w widocznym miejscu np. na lodówce w kuchni. O czym mowa? O „Kopercie Życia”. 27 września odbyła się konferencja, na której zaprezentowana została nowa forma przekazywania informacji o stanie zdrowia pacjenta.

W środę 27 września, w sali konferencyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej Gryf Arena odbyła się Konferencja Koperta Życia. Akcja społeczna zainicjowana przez Starostę Gryfickiego Kazimierza Sacia dedykowana jest zarówno seniorom jak i młodym, niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym mieszkańcom Powiatu Gryfickiego. Starosta wraz z Dyrektorem Szpitala w Gryficach Andrzejem Gorzką oraz Kierownikiem Gryfickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Agnieszką Popiołek wyjaśnili co to jest koperta życia, jak jej działa oraz gdzie ją nabyć. Koperta życia to zestaw dokumentów jaki po wypełnieniu wraz ze swoim lekarzem rodzinnym należy przyczepić do lodówki. Łatwiejszy dostęp do informacji medycznych pomoże służbom ratowniczym w szybkim udzieleniu pomocy. -To bardzo dobry pomysł. Niedawno mąż przechodził udar. Doskonale wiem, jak człowiek jest zestresowany w takiej sytuacji. Gdyby w domu była „Koperta Życia” z pewnością czas, w którym szukałam dokumentacji medycznej, informacji, jakie leki przyjmuje skróciłby się jeszcze bardziej. A przecież w takim momencie każda minuta jest na wagę złota – tłumaczy Helena Szmyd z Pobierowa, która wspólnie z mężem Janem rozmawiała z naszym reporterem. 

Pakiet koperta życia będzie można odebrać w:

-Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie tel.91 384 6626
-Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności tel. 91 85 25 904

oraz podczas grup zorganizowanych np. stowarzyszeń, sołectw.

Sprawdź także

Pilnie potrzebna krew dla Mariusza Gładysza z Trzebiatowa! Zobacz jak możesz pomóc

Mariusz Gładysz walczy z chorobą w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Przed nim poważna operacja. Potrzebna jest …

2 komentarze

  1. a cyz tu tez bedzie kolejka

  2. A może Domański coś dla starszych zrobi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.