środa, 18 Lipiec 2018
Home / GRYFICE / „Koperta Życia” dla każdego seniora. Nowa akcja Powiatu Gryfickiego

„Koperta Życia” dla każdego seniora. Nowa akcja Powiatu Gryfickiego

Cenna informacja, która może uratować życie. Łatwo dostępna, umieszczona w widocznym miejscu np. na lodówce w kuchni. O czym mowa? O „Kopercie Życia”, która wkrótce trafi do każdego seniora w Powiecie Gryfickim. Pomysłodawcą akcji jest Powiat Gryficki. Zainaugurowano ją podczas dorocznego spotkania seniorów na grzybobraniu.

– Każdy z Was otrzyma „Kopertę Życia”, którą najlepiej przykleić na lodówce, w widocznym miejscu. Dodatkowo każde drzwi seniora zostaną oznaczone specjalną naklejką, informującą o tym, że w tym domu jest chory, który ma właśnie „Kopertę Życia” – tłumaczył podczas dorocznego grzybobrania z seniorami gryficki starosta, Kazimierz Sać. – W sytuacji, gdy będzie potrzebna pomoc, przyjdzie lekarz – daj Boże, by to było jak najrzadziej – będzie miał szybki dostęp do informacji o zdrowiu konkretnej osoby. W kopercie znajdzie się informacja dotycząca historii choroby, rodzaju leków – dodaje starosta.

Akcję Powiatu Gryfickiego wspiera dr Andrzej Gorzka, dyrektor ds. medycznych szpitala MEDICAM w Gryficach. – Informacje zawarte w  „Kopercie Życia” mogą rzeczywiście pozwolić na uratowanie wielu istnień. Zasada działania dość prosta – w tej kopercie jest karta informacyjna, dotycząca najważniejszych informacji mówiących o historii choroby danego pacjenta, rodzaju przyjmowanych leków, przebytych operacjach. Znajdzie się tu także wiedza o ewentualnych stanach zagrożenia. Mało tego – tutaj również umieszczone zostaną informacje dotyczące np. numerów telefonów do osób, które należy powiadomić w sytuacji, gdyby konieczna była nagła hospitalizacja – dodaje dr Gorzka.

-To bardzo dobry pomysł. Niedawno mąż przechodził udar. Doskonale wiem, jak człowiek jest zestresowany w takiej sytuacji. Gdyby w domu była „Koperta Życia” z pewnością czas, w którym szukałam dokumentacji medycznej, informacji, jakie leki przyjmuje skróciłby się jeszcze bardziej. A przecież w takim momencie każda minuta jest na wagę złota – tłumaczy Helena Szmyd z Pobierowa, która wspólnie z mężem Janem rozmawiała z naszym reporterem.

Gryfickie.info

 

 

 

 

Sprawdź także

Piknik Rodzinny ze Stowarzyszeniem Zdrowego Stylu Życia

W minioną niedzielę w ogrodach Pałacu nad Młynówką odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Trzebiatowskiego …

Jeden komentarz

  1. Bardzo dobry pomysł. BRAWO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.