niedziela, 8 Grudzień 2019
Home / KARNICE / Dożynki czas zacząć. W Karnicach dziękować będą rolnicy z całego Powiatu

Dożynki czas zacząć. W Karnicach dziękować będą rolnicy z całego Powiatu

Już w najbliższą sobotę, 2 września. w Karnicach odbędą się Dożynki, w trakcie których za tegoroczne plony dziękować będą rolnicy z terenu Powiatu Gryfickiego. Na uroczystość zaprasza Kazimierz Sać, starosta Powiatu Gryfickiego oraz Lech Puzdrowski, wójt gminy Karnice.

Uroczystość dożynkowa rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w koście pod wezwaniem świętego Stanisław Kostki w Karnicach. Następnie od tradycyjnym dzieleniem się chlebem rozpocznie się druga część świętowania. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły – Red Swing Low z Gryfic, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płotów, Zespół Tańca Ludowego „Kłosy”, z LO Bolesława Chrobrego z Gryfic, Żurawianki z Karnic, Fanfahrenzug aus Niebull z Niemiec oraz występy młodych talentów z terenu gminy Karnice. Zaprezentują się również zespoły ludowe – Czerwona Róża, Przepióreczka, Brzezinki, Kukułeczka oraz Echo. Gwiazdą wieczoru będzie wokalista Bartek Wrona

Sprawdź także

Dołącz do poszukiwania skarbów Powiatu Gryfickiego! Zróbmy to „Z Pomysłem”! Odkryjmy perełki regionu

Stowarzyszenie „Z Pomysłem” realizuje projekt „Z Pomysłem na 3 sektor w turystyce”. Jego celem jest …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.