piątek, 24 Styczeń 2020
Home / TRZEBIATÓW / Warszawo Walcz! Powstanie na ulicach Trzebiatowa. Grupa rekonstrukcyjna „Nałęcz” w ogniu. Zobacz galerię

Warszawo Walcz! Powstanie na ulicach Trzebiatowa. Grupa rekonstrukcyjna „Nałęcz” w ogniu. Zobacz galerię

– Bardzo realistyczne, mocne widowisko. Nie mogłam opanować łez – mówi Dominika Nowak z Gorzowa Wielkopolskiego, która przyjechała z Mrzeżyna, by zobaczyć historyczne przedstawienie nawiązujące do pierwszych godzin Powstania Warszawskiego. Inscenizację przygotowała jak co roku Grupa Rekonstrukcyjna „Nałęcz”.

 

1 sierpnia o godzinie 17.00 w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego GRH „Nałęcz” wprowadziła wszystkich przybyłych pod ratusz miejski w Trzebiatowie w klimat walczącej Warszawy. Przedstawione zostało codzienne życie w stolicy w latach 1939 – 44, początek Powstania, walki na ulicach miasta oraz przeprawa Wojska Polskiego przez Wisłę. – Wspaniałe przedsięwzięcie, wspaniały klimat i olbrzymie zaangażowanie rekonstruktorów, którzy zadbali o wszelkie szczegóły – powiedziała pani Anna Mirko, która do Trzebiatowa przyjechała z Rewala. Po zakończeniu rekonstrukcji poszczególne delegacje złożyły wiązanki pod tablicą upamiętniającą Stanisława Nałęcza Komornickiego, honorowego obywatela Trzebiatowa, patrona Grupy Rekonstrukcji Historycznej, który walczył w Powstaniu Warszawskim.

 

 

 

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.