poniedziałek, 27 Styczeń 2020
Home / SPORT / „Sałder” walczy o tytuł Mistrza Świata

„Sałder” walczy o tytuł Mistrza Świata

Artur Saładiak, pochodzący z Mirosławic (gmina Trzebiatów) zawodnik Muay Thai pnie się po szczeblach kariery. Aktualnie przebywa w Birmie gdzie przygotowuje się do walki o Mistrzostwo Świata.

O Arturze pisaliśmy już na łamach portalu gryfickie.info. Pochodzący z Mirosławic zawodnik każdego dnia goni za marzeniami. Aktualnie przebywa w Birmie gdzie przygotowuje się do kolejnych arcyważnych pojedynków. – Z klimatem trafiłem rewelacyjnie. Aktualnie mamy porę deszczową. Temperatura oscyluje w granicach 30 stopni, a to mi pasuje. Postanowiłem pobierać nauki u źródła, żeby stawać się najlepszym zawodnikiem tej dyscypliny. Bo właśnie tutaj można poczuć prawdziwy klimat tego sportu – zaznaczył w rozmowie z gryfickim.info Artur Saładiak, który jako jedyny zawodnik pokonał w ostatnim czasie prawdziwego mistrza tego kraju Soo Lin OO, który nie przegrał ostatnich 80 walk (!) Nasz zawodnik tego dokonał i to przed jego, 40 tysięczną publicznością. – We wrześniu stoczę walkę o tytuł Mistrza Europy, a jak wszystko dobrze pójdzie o miano Mistrza Świata. Aktualnie walczę w odmianie Muay Thai – Lethwei. Tutaj nie mamy rękawic, a nasze dłonie owinięte są jedynie bandażami – dodaje Saładiak. Dodaje, że cieszy się, że może żyć, trenować i walczyć w warunkach, które są odmienne od europejskich standardów. – Dzięki temu doznaje innych bodźców. Wiem, że moi przeciwnicy, którzy są najlepsi na świecie tak właśnie trenują. Każdego dnia chwytam wszystko z radością.

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.