niedziela, 22 Wrzesień 2019
Home / POWIAT / Oszuści zatrzymani

Oszuści zatrzymani

Policjanci z Gryfic zatrzymali kobietę i mężczyznę – obcokrajowców podejrzewanych o dokonanie kradzieży pieniędzy m. in. w sklepach oraz restauracji na terenie powiatu gryfickiego i kamieńskiego.

25 – letni mężczyzna oraz 46 – letnia kobieta są podejrzewani o dokonanie szeregu kradzieży pieniędzy w sklepach i restauracjach na łączną sumę 1100 zł. Oboje działali na terenie powiatu kamieńskiego i gryfickiego – zawsze w ten sam sposób. Pod pozorem zakupu towaru lub wymiany pieniędzy tj 500 – złotowego banknotu na „drobne”. Odwracali uwagę ekspedienta zwracając rozmienioną sumę pieniędzy uszczuploną o skradziona kwotę, prosząc o zwrot wcześniej rozmienianego banknotu lub zwracając wcześniej zakupiony towar, po czym szybko oddalali się. Mundurowi po uzyskaniu informacji o zaistniałych zdarzeniach niezwłocznie przystąpili do działania. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, w tym zapisów z monitoringu, zeznań świadków oraz ustaleń w sprawie a także działań operacyjnych zatrzymali obcokrajowców na terenie kompleksu sklepów w Gryficach

Oboje usłyszeli zarzuty i przyznali się do zarzucanych im czynów. W sobotę Sąd Rejonowy w Gryficach na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryficach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 – miesięcy wobec 25 letniego mężczyzny oraz 46 – letniej kobiety obecnie zamieszkałych na terenie Polski.

Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ pokrzywdzonych osób może być więcej.

Na chwilę obecną policja ustaliła pięciu pokrzywdzonych i zwraca się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku tego przestępczego działania a nie zgłaszały tego faktu policji.

 

Sprawdź także

Silny wiatr w całym regionie

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.