wtorek, 17 Lipiec 2018
Home / POWIAT / Kasza zbliża ludzi! Zobacz kolejną odsłonę naszej galerii z tegorocznego Święta Kaszy

Kasza zbliża ludzi! Zobacz kolejną odsłonę naszej galerii z tegorocznego Święta Kaszy

Kasza to jeden z ważniejszych symboli Trzebiatowa. Legenda o tym, jak miska przysmaku uratowała miasto przed najazdem Gryficzan jest tu wiecznie żywa. W czasie tegorocznego „Święta Kaszy” rozdano kilkaset kilogramów tego specjału.

Bez „Kaszy po rycersku” nie byłoby trzebiatowskiego święta. Wprawdzie dzisiejsza wersja specjału różni się od tej legendarnej, mimo to,  smakuje wyśmienicie, a do kotła pełnego aromatycznego jadła zawsze ustawia się długa kolejka. Kaszą dzieli tradycyjnie burmistrz miasta, który tego dnia wdziewa śnieżnobiałą czapę kucharską i potężną chochlą rozdziela porcje. Każdego roku gotowane jest kilkaset kilogramów kaszy, okraszonej mięsem i cebulką. Tym razem „Kaszę po rycersku” przygotowała trzebiatowska jednostka. – Częstowaliśmy przysmakiem podczas dwóch dni świętowania. Mam nadzieję, że kasza wszystkim smakowała. Zapraszamy za rok – mówi burmistrz Józef Domański, który tradycyjnie wspólnie z radnymi, dyrektor TOK Renatą Korek a także gośćmi z miasta partnerskiego Wandlitz oraz z burmistrzem Brwinowa Arkadiuszem Kosińskim – dzielił specjałem.

Sprawdź także

Znieczulica i brak empatii. Kłótnia w Parku Japońskim w Gryficach. Oburzona czytelniczka pisze do redakcji

– To, czego wczoraj była świadkiem jeszcze dziś budzi mój sprzeciw i niezgodę na brak …

Jeden komentarz

  1. Dzień dobry ,dotyczy święta kaszy ,byłem z żoną i wnuczkami nawet jestem na zdjęciu nr 7 to jest pierwsze w trzecim rzędzie . Nam się podobało kasza była pyszna ,dużo atrakcji ,fajna zabawa, dziękujemy że spędziliśmy miło czas ,pozdrawiam organizatorów,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.