poniedziałek, 17 Czerwiec 2019
Home / HISTORIA / Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego na ulicach Mrzeżyna

Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego na ulicach Mrzeżyna

Z myślą o turystach wypoczywających w Mrzeżynie, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” przy wsparciu gminy Trzebiatów, już 30 lipca zaprezentowali epizody związane z rozpoczęciem Powstania Warszawskiego.

Po raz pierwszy sceny opowiadające o wybuchu Powstania Warszawskiego zaprezentowane zostały w Mrzeżynie. Dzięki zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” turyści mogli poczuć przedsmak tego co zostanie przedstawione na ulicach Trzebiatowa 1 sierpnia, w 73 rocznice wybuchu największego zrywu w historii Polski. Punktualnie o godzinie 17:00, czyli w symboliczną godzinę „W”, zawyły syreny, a następnie pokazane zostały sceny z życia Warszawy tamtych dni. Nie mogło oczywiście zabraknąć efektownych pokazów pirotechnicznych oraz realistycznej gry aktorskiej członków grupy.

A już 1 sierpnia Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański oraz Grupa Nałęcz zapraszają do Trzebiatowa. Rekonstrukcja rozpocznie się już o 16:30 na Rynku Staromiejskim.

Sprawdź także

Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego w gminie Trzebiatów

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zaprasza na festyn z okazji otwarcia sezonu letniego w gminie Trzebiatów. …

3 komentarze

  1. Zgodność historyczna ubiorów leży pod zlewem i płacze.
    Bardzo proszę cywili o ponowne przejrzenie źródeł historycznych, przede wszystkim starych zdjęć lub współczesnych zdjęć GRH Bluszcz…

  2. GRH powstało po to żeby promować tylko i wyłącznie jednego Pana , który od lat bezskutecznie stara się zostać radnym. Taki nasz trzebiatowski celebryta , która zawsze trzyma z tymi którzy akurat są przy władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.