sobota, 18 Styczeń 2020
Home / HISTORIA / Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego na ulicach Mrzeżyna

Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego na ulicach Mrzeżyna

Z myślą o turystach wypoczywających w Mrzeżynie, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” przy wsparciu gminy Trzebiatów, już 30 lipca zaprezentowali epizody związane z rozpoczęciem Powstania Warszawskiego.

Po raz pierwszy sceny opowiadające o wybuchu Powstania Warszawskiego zaprezentowane zostały w Mrzeżynie. Dzięki zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” turyści mogli poczuć przedsmak tego co zostanie przedstawione na ulicach Trzebiatowa 1 sierpnia, w 73 rocznice wybuchu największego zrywu w historii Polski. Punktualnie o godzinie 17:00, czyli w symboliczną godzinę „W”, zawyły syreny, a następnie pokazane zostały sceny z życia Warszawy tamtych dni. Nie mogło oczywiście zabraknąć efektownych pokazów pirotechnicznych oraz realistycznej gry aktorskiej członków grupy.

A już 1 sierpnia Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański oraz Grupa Nałęcz zapraszają do Trzebiatowa. Rekonstrukcja rozpocznie się już o 16:30 na Rynku Staromiejskim.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.