wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / HISTORIA / Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego na ulicach Mrzeżyna

Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego na ulicach Mrzeżyna

Z myślą o turystach wypoczywających w Mrzeżynie, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” przy wsparciu gminy Trzebiatów, już 30 lipca zaprezentowali epizody związane z rozpoczęciem Powstania Warszawskiego.

Po raz pierwszy sceny opowiadające o wybuchu Powstania Warszawskiego zaprezentowane zostały w Mrzeżynie. Dzięki zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” turyści mogli poczuć przedsmak tego co zostanie przedstawione na ulicach Trzebiatowa 1 sierpnia, w 73 rocznice wybuchu największego zrywu w historii Polski. Punktualnie o godzinie 17:00, czyli w symboliczną godzinę „W”, zawyły syreny, a następnie pokazane zostały sceny z życia Warszawy tamtych dni. Nie mogło oczywiście zabraknąć efektownych pokazów pirotechnicznych oraz realistycznej gry aktorskiej członków grupy.

A już 1 sierpnia Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański oraz Grupa Nałęcz zapraszają do Trzebiatowa. Rekonstrukcja rozpocznie się już o 16:30 na Rynku Staromiejskim.

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

3 komentarze

  1. Zgodność historyczna ubiorów leży pod zlewem i płacze.
    Bardzo proszę cywili o ponowne przejrzenie źródeł historycznych, przede wszystkim starych zdjęć lub współczesnych zdjęć GRH Bluszcz…

  2. GRH powstało po to żeby promować tylko i wyłącznie jednego Pana , który od lat bezskutecznie stara się zostać radnym. Taki nasz trzebiatowski celebryta , która zawsze trzyma z tymi którzy akurat są przy władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.