niedziela, 22 Wrzesień 2019
Home / POWIAT / Zespół Casanowa zaprasza na Święto Kaszy

Zespół Casanowa zaprasza na Święto Kaszy

Już dzisiaj (28 lipca) rozpocznie się Trzebiatowskie Święto Kaszy. Wczoraj pisaliśmy o specjalnym zaproszeniu nagranym przez Urszulę. Dzisiaj pisemne zaproszenie wystosował zespół Casanowa.

-Wszystkich znajomych i nieznajomych, przyjaciół i nieprzyjaciół z Trzebiatowa i z całej Polski zapraszamy na „Święto Kaszy” do Trzebiatowa – czytamy w zapeszeniu napisanym przez członków zespołu – Również zapraszamy na nasz koncert w piątek od godz. 19:45 – czytamy dale.

Casanowa – jeden z czołowych zespołów disco polo lat 90-tych. W jego pierwszy skład wchodzili: Janusz „Blady” Uścinowicz – lider (śpiew, gitara basowa), Vitalik Szłyk (śpiew, gitary solowe i akustyczne), Olek Jarmakson (śpiew, instrumenty klawiszowe) oraz Jarek Gawryluk (śpiew, instrumenty klawiszowe). Zespół w takim składzie nagrał dwa pierwsze albumy utrzymanej w klasycznym stylu disco polo: „Augustowskie noce” oraz „Pocałuj mnie” .W 1995 roku szeregi Casanovy opuścił Jarek Gawryluk (założyciel Bossanowa i Casablanca). Po wydaniu trzeciej płyty długogrającej w historii zespołu „Kochaj do rana” oraz „Biesiadna”, która została nagrana przy użyciu instrumentów klawiszowych doszło do zmiany w składzie i Olka Jarmaksona zastąpił Olek Puchowski. W tym składzie formacja wydała kolejne materiały „Tylko pokochaj”, „Odkurzone przeboje chodnikowe”, „Gorące usta” oraz „Białoruskie hity vol. 1″ .W 2002 roku od zespół odszedł Olek Puchowski. Obecnie zespół Casanova koncertuje w dwuosobowym składzie: Janusz „Blady” Uścinowicz – lider (śpiew, gitara basowa), Vitalik Szłyk (śpiew, gitary solowe i akustyczne).Do największych przebojów zespołu należą: „Nic i zero”, „Nikt na świecie”, „Augustowskie noce”, „Nie chcę być sam” , „Śpiewaj i tańcz” . Zespół nagrał 10 płyt. Wśród nich są m.in. ,,Augustowskie noce”, ,,Pocałuj mnie”, ,,Gorące usta” oraz ,,Będziemy (znowu) razem!”.

Sprawdź także

Nabór rozpoczęty – Red Swing Low zaprasza do wzięcia udziału w wielkiej przygodzie

Gryficka Orkiestra Red Swing Low zaprasza do wzięcia udziału w przygodzie, która może okazać się …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.