poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / KULTURA / Trzebiatowskie Święto Kaszy już w najbliższy weekend

Trzebiatowskie Święto Kaszy już w najbliższy weekend

Tegoroczne Święto Kaszy odbędzie się w dniach 28-29 lipca. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców oraz wszystkich wypoczywających w regionie.

Pierwszego dnia, w piątek godzinie 15.00 organizatorzy zapraszają do udziału w grze miejskiej i zwiedzania Młyna. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi o godzinie 17:00 w Ogrodach Pałacowych. Wystąpią zespoły Czerwona Róża, Błyski, Casanova, zapraszamy na dyskotekę z DJ „Foku$”. Tego dnia poznamy również wyniki konkursu na Limeryk o Trzebiatowie. Piątkowe świętowanie zakończy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu „Firemist” . Kulminacja święta będzie miała miejsce w sobotę. Rozpocznie się korowodem spod Baszty Kaszanej pod Pałac, gdzie przekazane zostaną klucze do bram miasta, wojowie zaproszą do obozu na pokazy walk, życia obozowego. Sobotnia zabawa odbędzie się przy dźwiękach muzyki Trzebiatowiaków, 4INT, Adama Chroli. Gwiazdą wieczoru będzie Urszula. Tego dnia poznamy wyniki konkursu „Kaszane przysmaki”. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się spektakl „Biała Dama” oraz pokaz sztucznych ogni. Kasza po rycersku będziemy wydawana w piątek i sobotę od godz. 19.00.

Sprawdź także

Święto Plonów w Gryficach

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł zaprasza na Święto Plonów, które odbędą się 21 września w Gryficach. …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.