poniedziałek, 19 Luty 2018
Home / KULTURA / Weź krzesło i idź na koncert na dziedzińcu Ratusza Miejskiego w Trzebiatowie

Weź krzesło i idź na koncert na dziedzińcu Ratusza Miejskiego w Trzebiatowie

Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury oraz wykonawcy zapraszają wszystkich mieszkańców Trzebiatowa i okolic na niezwykły koncert, który odbędzie się 25 lipca o godzinie 19:00. Międzynarodowa grupa Omega Impact wraz z zaprzyjaźnionym kompozytorem i wokalistą Seamus’em Cater’em oraz mathcore’owym duetem We Did NOT Write These Plans wystąpią z plenerowym koncertem na dziedzińcu Ratusza Miejskiego w Trzebiatowie.

Koncert przebiega pod hasłem: „Weź krzesło i idź na koncert”, co oznacza że należy przyjść z własnym krzesełkiem. Może to być zwykłe, drewniane krzesło, lekkie na tyle aby dało się je bez wysiłku przytaszczyć do Ratusza. Może to być również plażowy leżaczek lub składany, wędkarski taborecik; fotel na kółkach lub krata po piwie z poduszeczką; stara pufa, rowerowe siodełko z rurką wkręconą w stojak pod choinkę lub kawałek grubego styropianu. Możliwości jest wiele! Przybywajcie zatem wszyscy śmiało z tym co macie pod ręką – wszyscy, niezależnie od wieku i humoru, bardzo mile widziani ! Muzyka grupy Omega Impact oscyluje pomiędzy indie folk’iem, folk rock’iem zahaczając lekko w nurty alternatywne. Teksty piosenek pisane są w języku polskim, co jest rzadko spotykane w tym nurcie muzycznym i daje ciekawe rezultaty w połączeniu z tworzoną na potrzeby projektu muzyką. Muzyka Seamus’a Cater’a oscyluje pomiędzy śpiewem a słowem mówionym. Akompaniament koncertyny tworzy modernistyczne, a czasem transowe tło dla niemal bardowej narracji wykonawcy. Muzyka wywodząca się z brytyjskich tradycji folkowych ale śmiało wykraczająca poza jej ramy.

We Did NOT Write These Plans to bezkompromisowe math-core’owe akustyczne granie spod znaku The Dillinger Escape Plan. Połamane rytmy i niespodziewane zwroty muzycznej akcji w żywiołowym wykonaniu dwóch utalentowanych panów. Hardcore’owa energia w wydaniu salonowym.

Omega Impact:
Grzegorz – śpiew,
Jacob – flety proste,
Germaine – klarnety,
Vladan – fisharmonia,
Jordi – gitara basowa,
Rubén – perkusja.

Seamus: koncertyna i śpiew

We Did NOT Write These Plans:
Emil – cajón,
Müşfik – gitara

Wstęp wolny

Sprawdź także

Tańczymy i protestujemy. Stop przemocy. Akcja „Nazywam się miliard” w Gryficach

Kilkadziesiąt osób już po raz szósty zatańczyło w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet włączając się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.