poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / KARNICE / Wakacyjne remonty. Drogowcy zalecają alternatywną trasę

Wakacyjne remonty. Drogowcy zalecają alternatywną trasę

W tym sezonie największe utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich  w pasie nadmorskim, występują na drodze nr 102, gdzie przebudowywany jest odcinek Łukęcin-Lędzin.  Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 102 jest nadmorskim szlakiem łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem.

Podróżni, którzy planują przejazd tą trasą tranzytem, powinni wybierać połączenie drogami wojewódzkimi nr 107 i 103 od Dziwnówka przez Kamień Pomorski do Trzebiatowa. Pozostali  kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż na przebudowywanym odcinku  znacząco wydłuża się czas przejazdu. Obecnie prace budowlane realizowane są na odcinkach szlakowych między Pobierowem i Pustkowem oraz Pustkowem i Trzęsaczem. W miejscach tych droga jest zwężona do jednego pasa i obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. W tej chwili na przebudowywanym, blisko 15,4 km odcinku, trwa rozbiórka nawierzchni, tak by można było wymienić zniszczoną konstrukcję drogi.  Roboty tego typu wymagają dobrych warunków atmosferycznych, dlatego przy krótkich terminach realizacji i dużym zakresie prac, nie ma możliwości by przerwać prace na czas wakacji. Jedyne ograniczenie, jakie można było wprowadzić, to zakaz wykonywania prac budowlanych na terenie kurortów, który ma obowiązywać wykonawcę do połowy sierpnia. Jesienią mieszkańcy będą musieli przygotować się również na objazd związany z rozbiórką i budową nowego mostu na Kanale Dreżewo nieopodal Lędzina. Most i dwa przepusty zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstaną nowe konstrukcje.

źródło – zzdw.koszalin.pl

Sprawdź także

Dożynki wojewódzkie w Trzebiatowie. Prezentujemy program

14 września w Trzebiatowie odbędą się Dożynki Wojewódzkie. W tym dniu za udane zbiory dziękować …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.