Home / TRZEBIATÓW / Kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Wypadek na trasie Żukowo – Mirosławice

Kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Wypadek na trasie Żukowo – Mirosławice

Z nieznanych dotąd przyczyn, kierująca pojazdem marki Ford Focus straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w rosnące na poboczu drzewo. Kobieta oraz pasażer – dziewczynka w wieku 9 lat zostały przetransportowane przez helikoptery Lotniczego Pogotowania Ratunkowego do Szczecina.

Kilka minut po 15.00 doszło do wypadku na trasie Żukowo (gmina Brojce) Mirosławice (gmina Trzebiatów). Kierująca pojazdem marki Ford Focus straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w rosnące na poboczu drzewo. – Ze wstępnych ustaleń możemy przypuszczać, że kobieta jadąca z kierunku Żukowa, próbując ominąć gałąź leżącą na drodze zjechała na lewy pas. Po próbie powrotu na prawą stronę, zahaczyła o drzewo i uderzyła w kolejne – komentuje Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Gryficach. 30 letnia kobieta oraz pasażerka – dziewczynka w wieku 9 lat zostały przetransportowane przez dwa helikoptery Lotniczego Pogotowania Ratunkowego do Szczecina. – To cud, że przeżyły. Ta droga jest straszna. Pobocza zarośnięte, drzewa wchodzą na drogę – relacjonowali świadkowie zdarzenia, którzy pośpieszyli na pomoc. – Dziewczynkę udało się wydostać z pojazdu, kobieta była zakleszczona. Jako pierwsza z pomocą pośpieszyła rodzina z Niemiec. Następni rozpoczęli gaszenie pojazdu, bo spod maski zaczął wydobywać się dym – mówili świadkowie. Pierwszą pomoc przedmedyczną u małoletniej rozpoczęli Przemysław Kunda policjant z Gryfic oraz Andrzej Prokulewicz strażnik graniczny z Rewal, którzy na miejscu zdarzenia przebywali prywatnie.

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.