Home / GRYFICE / W niedzielę kolejny koncert w Gryficach

W niedzielę kolejny koncert w Gryficach

Przed nami już trzeci koncert, który odbywa się w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego. Tym razem przed publicznością zaprezentuje się zespół Cherry Daiquiri. Koncert odbędzie się 16 lipca (niedziela) o godzinie 17:00.

Jakie było preludium ich znajomości? Jak się spotkali? Przypadkiem, jak wszyscy. Skąd przybywali? Z najbliższego South of No North. Owa La Bohema Cherry Daiquiri zachwyca i dekadentuzuje publiczność już od dawna, a to za sprawą coraz to ciekawszych i awangardowych odsłon koncertowych, w takich przestrzeniach jak Free Blues Club, Rocker, Różanka, Muzeum Narodowe, Radio Szczecin oraz podczas festiwali jak Metal Femfest, Młoda Nuta czy Fete de la musique, Wake up & Live. Zostali docenieni i wyróżnieni tytułem „Ambasadora Szczecina” za budowanie silnej antykruchej marki miasta i pozytywnego wizerunku. Ich charakterystycznym elementem rozpoznawczym jest stworzenie i rozpowszechnianie idiomu „koncertu fabularyzowanego”, którego jedna z najbardziej spektakularnych, dotychczasowych odsłon miała miejsce podczas koncertu fabularyzowanego pt. „Tam gdzie nie rosną poziomki czyli poza dobrem i złem” w Trafostacji Sztuki.W październiku 2016- ukazała się debiutancka płyta zespołu pt.” Phlebotomy Blues”. Znajdują się na niej utwory rockowe, instrumentalne wirtuozerie, a nawet kojąca ballada. Warstwa tekstu jest przedstawiona w języku angielskim, co sprawia,że Cherry Daiquiri jest zespołem mogącym zagrać na festiwalu lokalnym, jak i zagranicznym. Podczas koncertów zawsze zaskakują- wzbogacając swoje instrumentarium(np. o niedocenianą tubę i saksofon sopranowy). Ich wizerunek sceniczny oparty jest na rockowo-burleskowych stylizacjach, podparty charyzmą ruchu scenicznego. W trakcie koncertów angażują publikę do aktywnego przeżywania muzyki poprzez otwarty dialog, a czasem oryginalne konkurencje nagradzane autorskimi koszulkami. Reprezentują kraj za granicą, grali min. w Czechach, Niemczech, Francji.

Zespół otrzymał również wyróżnienie na międzynarodowym festiwalu piosenki angielskiej i III miejsce na Łęczyce Festival. Muzycy zespołu jak i zespół towarzyszy różnego rodzaju imprezom i wydarzeniom kulturalnym, jak chociażby występ na premierze filmu „Obietnica”. Mnogość działań zespołu oraz jego członków jest tak szeroko zakresowa i liczna, że przyzwoitość nakazuje jedynie dokonać podsumowania, iż nawet jeśli są to nieprzewidywalne okoliczności to zawsze robią to w blasku fajerwerków.

 

Sprawdź także

Wieczór Czterech Świec w Trzebiatowie

Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz Proboszczowie Parafii Rzymskokatolickiej, Ewangelicko-Augsburskiej, Prawosławnej i Greckokatolickiej zapraszają na XXIV Spotkanie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.