poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / PASJE / Trzech śmiałków przepłynęło na deskach z Mrzeżyna na Bornholm!

Trzech śmiałków przepłynęło na deskach z Mrzeżyna na Bornholm!

Mimo, że w czwartek „trzynastego” morze ostro sztormowało nie zmienili planów. Trzech kitesurferów z  Kołobrzegu: Marek Rowiński, Przemysław Korbanek i Adam Michalski, postanowiło popłynąć na duńska wyspę Bornholm i wrócić jeszcze tego samego dnia. Jak tłumaczyli: zjeść śledzia i napić się piwa. Wystartowali w czwartek z Mrzeżyna.
Plan zakładał dopłynięcie na Bornholm i powrót jeszcze tego samego dnia. 95 kilometrów mieli pokonać w pięć godzin. Pomóc miały im w tym specjalne hydroskrzydła, na których trójka śmiałków mogła rozwijać prędkości nawet do 60 km na godzinę. Niestety wiejący z północnego zachodu wiatr zmuszał do halsowania, co zdecydowanie przedłużało wyprawę i zmniejszało prędkość do 30km/h. Mimo to udało się dopłynąć na duńską wyspę, zjeść śledzia i popić złotych trunkiem. Wiejący wiatr miał umożliwić powrót na plażę w Grzybowie. W czwartek wieczorem Marek Rowiński, Przemysław Korbanek i Adam Michalski dotarli bezpiecznie na polski brzeg.
fot. Przemysła Gryń

Sprawdź także

Dożynki wojewódzkie w Trzebiatowie. Prezentujemy program

14 września w Trzebiatowie odbędą się Dożynki Wojewódzkie. W tym dniu za udane zbiory dziękować …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.