poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / PASJE / Wakacje z Trzebiatowską Organizacją Turystyczną

Wakacje z Trzebiatowską Organizacją Turystyczną

Spacer z kijkami brzegiem Bałtyku, spotkanie z piratami, rycerzami czy też średniowiecznymi wyrobnikami, to tylko niektóre z atrakcji, jakie dla turystów odwiedzających w czasie wakacji gminę Trzebiatów, przygotowała Organizacja Turystyczna „Ujście Regi”.

– Na każdy dzień wakacji przygotowaliśmy, jakąś atrakcję. Lato rozpoczęliśmy festynem w Porcie. Przed nami wakacje pełne wrażeń – powiedział Marek Kwiatkowski, prezes Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej „Ujście Regi”. Przy współpracy wielu organizacji każdego dnia w Mrzeżynie i Trzebiatowie organizowany jest mikroevent, aby jak zaznaczają organizatorzy – turyści czuli się wyjątkowo.  W poniedziałki odbywa się marsz Nordic Walking wzdłuż plaży w Mrzeżynie. Początek o godzinie 20:00, zbiórka przy Starym Kinie. Wtorek zarezerwowany jest dla pasjonatów historii. Okruchy historii, to spotkania z pasjonatami odtwórstwa historycznego z grupy Mohort.  W trakcie tych spotkań można zobaczyć jak wyglądał średniowieczny rycerz – wojownik. W środy odbywają się zabawy dla dzieci z Klaudinką Misią oraz koncerty grupy „Czas 3 Nowaki”. W czwartki ponownie przeniesiemy się w czasie, tym razem z grupą Chąśba, aby zobaczyć jak żyli ludzie w zamierzchłych czasach. Wszystkie wspomniane wydarzenia mają miejsce na skrzyżowaniu ulic: Bałtyckiej, Torowej i Tysiąclecia w Mrzeżynie. W piątki, tuż przed remizą strażacką, odbywają się pokazy udzielania pierwszej pomocy. Strażacy, ratownicy wodni i medyczni pokazują jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w jaki sposób zachować się, kiedy komuś coś niebezpiecznego się wydarzy. W niedzielę „Ujście Regi” zaprasza na spacer ulicami miasta z przewodnikiem PTTK „Baszta Kaszana”. Początek zwiedzania ma miejsce przed Ratuszem o godzinie 15:00.

Warto śledzić na bieżąco stronę Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej „Ujście Regi” na facebooku.

Sprawdź także

Dożynki wojewódzkie w Trzebiatowie. Prezentujemy program

14 września w Trzebiatowie odbędą się Dożynki Wojewódzkie. W tym dniu za udane zbiory dziękować …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.