poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / KULTURA / Muzyka renesansu wypełniła Pałac nad Młynówką

Muzyka renesansu wypełniła Pałac nad Młynówką

Trzebiatowski pałac gościł dwa zespoły muzyki dawnej, które uczestniczą w Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyka Dawną w Kamieniu Pomorskim. Dyrektorem artystycznym warsztatów jest Adam Deneka, nauczyciel muzyki, mieszkający w Bierzwniku. Pracuje w Drezdenku, gdzie prowadzi Zespoły Muzyki Dawnej, które wykonują muzykę wczesnego renesansu, czyli od połowy XV wieku. Niektóre elementy czerpią także z wczesnego baroku czy muzyki średniowiecza.

 W pałacowej czytelni wysłuchaliśmy koncertu zespołu „Gaudium Ludentem” z Jeleniej Góry, którego kierownikiem artystycznym jest Sylwia Raban. W swoim dorobku mają wiele nagród na Festiwalach Ogólnopolskich,  w tym Złotą i Srebrną Harfę Eola zdobytą w Kaliszu. Koncertują w całej Polsce jak i poza granicami naszego kraju. 11 listopada br. wystąpią dla Polonii w Linzu ( Austria). Jako drugi zaprezentował się zespół „Integri” z Drezdenka pod kierunkiem Adama Deneki. Zaprezentowali muzykę średniowiecza i renesansu grając na fletach prostych, lutni gitarowej, harfie celtyckiej, skrzypcach lutniczych, bębnie oraz kamieniach. Oprócz wspaniałej muzyki widzów zachwyciły również tańce renesansowe i śpiew w różnych językach: włoskim, hiszpańskim, portugalskim i staroceltyckim.

mg

Sprawdź także

Święto Plonów w Gryficach

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł zaprasza na Święto Plonów, które odbędą się 21 września w Gryficach. …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.