Home / BROJCE / Społecznicy z Gryfic – do dzieła! Masz pomysł? Działasz społecznie? Program Społecznik jest dla Ciebie!

Społecznicy z Gryfic – do dzieła! Masz pomysł? Działasz społecznie? Program Społecznik jest dla Ciebie!

– To wsparcie, które może zmienić Państwa okolicę, zbudować więzi wśród sąsiadów – tymi słowami Jarosław Rzepa Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego zwrócił się do mieszkańców Gryfic, zachęcając ich do skorzystania z mikrodotacji na zrealizowanie działań pro-społecznych. Środki zostały uruchomione przez Województwo Zachodniopomorskie w ramach Programu Społecznik.

– Na zachodniopomorskiej wsi nie brakuje ciekawych inicjatyw, które niemal zawsze mają problem z realizacją. Urzeczywistnienie pasji i marzeń, aktywność, niestety trochę kosztuje. Dzięki „Społecznikowi” pomożemy tym, którzy chcą realizować plany. Oczywiście tym, którzy są aktywni, którzy pytają i szukają wsparcia. – przekonywał Jarosław Rzepa, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Integrujesz lokalną społeczność i wiesz jak zaktywizować sąsiadów? Jeśli tak, to właśnie Program Społecznik jest właśnie dla Ciebie. Mikrogranty do 3 tys zł można zdobyć m.in. na działania charytatywne, wsparcie seniorów czy promowanie zdrowego trybu życia. Po środki mogą sięgnąć np. stowarzyszenia ale wsparcie może trafić nawet do grupy trzech pełnoletnich mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy otrzymają wsparcie NGO. Przed realizatorami stawiany jest wymóg wkładu osobowego lub finansowego w wysokości minimum 10% wartości grantu. Całkowity budżet Programu Społecznik to 1,5 mln zł, dzięki tym środkom powinno zostać zrealizowanych przynajmniej 500 inicjatyw wspierających pasje i potrzeby mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Do skorzystania z Programu Społecznik zachęca również Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Realizujemy wiele spektakularnych inwestycji, a widzimy, że istnieje ogromny głód przedsięwzięć mniejszych, o zasięgu lokalnym. Zdolność ludzi do współpracy na rzecz rozwiązywania problemów we własnym środowisku wciąż napotyka na wiele barier. Większość programów wspierających aktywność społeczną jest mocno sformalizowana. Społecznik, to małe pieniądze dla jak największej grupy aktywnych ludzi, jak największej ilości środowisk. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców  – wyjaśnia marszałek Geblewicz.

Animatorem Programu Społecznik w Powiecie Gryfickim jest Bożena Zarecka, z którą można się skontaktować pod nr. tel. 692 140 459, a także mailowo pisząc na b.zarecka@karrsa.pl

Z kolei na stronie operatora Programu – Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – www.karr.sa.pl można znaleźć wnioski, które należy wysłać na adres spolecznik2017@karrsa.pl . Inicjatywy będą realizowane do końca listopada 2017 r.

Urząd Marszałkowski wydział promocji

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.