poniedziałek, 20 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Drugi bieg Leśnej Ligi Biegowej odbył się nieopodal Gryfic

Drugi bieg Leśnej Ligi Biegowej odbył się nieopodal Gryfic

W minioną niedzielę odbył się już drugi z cyklu biegów Leśnej Ligi Biegowej TNC pod patronatem Nadleśnictwa Gryfice. Tym razem zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 10 kilometrów leśnej trasy, która zlokalizowana została na nowo wybudowanej drodze w lesie nieopodal Gryfic.

Trasa w całości poprowadzona przepięknymi duktami leśnymi, jak twierdzili sami zawodnicy bardzo wymagająca i pozbawiona płaskich odcinków. – Nie spodziewaliśmy się takiej trasy w naszej okolicy – mówili uczestnicy biegu, którzy w liczbie 50 osób stawili się na linii startu.  -Trasa jak na nasze warunki geograficzne z górską charakterystyką – powiedział Maciej Kozłowski z AT Aktywny Trzebiatów.  – Cieszymy się, że mamy możliwość biegać i rywalizować na tak pięknych trasach w naszym powiecie – dodał Grzegorz Braun z RunGryf Gryfice, który trasę pokonał w 38min i 40 s, zajmując bezapelacyjnie I miejsce przed Kamilem Hołubem 40: 52 oraz Łukaszem Uldynowiczem  41:03. Wśród pań najszybszą okazała się ponownie p. Agnieszka Klimas, która trasę pokonała w 51 min 50 s. Druga na mecie zameldowała się p. Magdalena Świtoń z czasem 53:43, a trzecie miejsce na podium przypadło p. Lucynie Migalskiej-Stankiewicz 53:51.  Wszyscy zgodnie podkreślają, że kameralne biegi to wspaniała możliwość integracji naszej lokalnej społeczności biegowej. Na Leśnej Lidze Biegowej panuje zawsze rodzinna atmosfera. Są pysze ciasta, zupa ufundowana przez OW KRAB z Mrzeżyna państwa Iwanowskich i niezawodny komentarz Andrzeja Tomczyka.

Z całego cyklu został już tylko jeden bieg na 15 kilometrów w Pogorzelicy, a wraz z nim dla miłośników Nordic Walkingu przewidziano dwa dystanse marszu 5 oraz 10 kilometrów. Wszystko to 1 października, więc zapraszamy serdecznie do udziału. Szukajcie zapisów na Facebooku (Leśna Liga Biegowa TNC) lub na stronie TNC Sport

Organizatorzy

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.