sobota, 25 Styczeń 2020
Home / POWIAT / Był to historyczny rok. Trzebiatowscy studenci rozpoczęli wakacje

Był to historyczny rok. Trzebiatowscy studenci rozpoczęli wakacje

W obecności rodzin, wykładowców oraz zaproszonych gości studenci trzebiatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli akademicki rok, tym samym rozpoczynając zasłużone wakacje. – Był to historyczny rok dla wielu mieszkańców Trzebiatowa – zaznaczyła Justyna Fedak – Białkowska, prezes Stowarzyszenie UWT.

Dla całej społeczności trzebiatowskiego Uniwersytetu był to wyjątkowy rok. Sam pomysł powołania do życia uczelni narodził się już kilka lat temu. Współpraca ze studentami z Gryfic, realizacja projektu „Trzebiatów nie jedno ma imię” w trakcie, którego „budowana” była pewna grupa osób, zbliżały to tego wyjątkowego momentu. – Inauguracja była wspaniała, cały rok również, ale dzisiejsza uroczystość pokazała nam, że było warto – zaznaczyła Justyna Fedak – Białkowska, prezes Stowarzyszenie UWT.  – Wydaliśmy 40 indeksów. W pierwszym semestrze było nas nieco więcej, w drugim, ze względu na pewne obowiązki, kilka osób się wykruszyło. Rok akademicki zakończyło 35 studentów. Na naszej uczelni zdecydowaną większość stanowią panie, panowie, to „rodzynki” – podkreśliła Irena Kwiatkowska – Pająk, wiceprezes Stowarzyszenia. Wszystkie przedmioty zakończyły się egzaminem. Wykłady były oparte o zajęcia praktyczne. Studenci mieli okazję poznać historię Trzebiatowa, nauczyć się obsługi komputera, poznać tajniki prawa, tego najbardziej praktycznego oraz nauczyć tworzenia prawdziwej sztuki. – Mieliśmy tę przyjemność współpracować z Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. Tematyka zajęć była bardzo szeroka – od zagadnień medycznych po informatykę. Nasze wyprawy do Szczecina cieszył się wielkim powodzeniem, a co najważniejsze, jak się okazało, były bardzo potrzebne – dodała Irena Kwiatkowska – Pająk. Kapituła Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebiatowie po raz pierwszy przyznała honorowy tytuł Przyjaciela UTW dla 5 podmiotów – dla Józefa Domańskiego, burmistrza Trzebiatowa oraz pracowników Urzędu Miejskiego, Jerzego Nowaka i Klubu Wojskowego w Trzebiatowie, Alicji Iwanowskiej, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie, Renacie Teresie Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu z oddziałem w Gryficach.

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.