środa, 22 Styczeń 2020
Home / REGION / Kolejne spotkanie dotyczące trzebiatowskiej obwodnicy

Kolejne spotkanie dotyczące trzebiatowskiej obwodnicy

26 czerwca w trzebiatowskim Ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie przebiegu drugiego odcinka planowanego drogowego obejścia śródmieścia Trzebiatowa. W spotkaniu uczestniczyli: Poseł Michał Jach – przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Małgorzata Wysoczańska – asystent społeczny posła, ppłk Mariusz Rosik zastępca Szefa Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie oraz Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański wraz ze swoim zastępcą Grzegorzem Olejniczakiem.

Strony omówiły sprawy związane z planowanym przebiegiem tego odcinka obwodnicy, w kontekście problemów ochrony środowiska i dostępu do terenów będących w trwałym zarządzie wojska. Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa naświetlił uczestnikom spotkania całą historię planowanego przedsięwzięcia, począwszy od 2002 roku. Przedstawiciel RZI oraz  Burmistrz Domański podkreślili dobrą współpracę wojska z trzebiatowskim samorządem. Poseł Michał Jach zwrócił uwagę, że droga dochodzenia do kompromisu przy rozwiązywaniu ważnych spraw o znaczeniu lokalnym i ponadlokalnym jest często bardzo trudna. Strony stwierdziły, że wybrany do realizacji plan obwodnicy jest optymalny zarówno w kontekście ochrony środowiska jak i potrzeb mieszkańców Trzebiatowa.

źródło: trzebiatow.pl fot/archiwum

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.