piątek, 24 Styczeń 2020
Home / REGION / Plaża w Trzęsaczu w czołówce rankingowej w Polsce

Plaża w Trzęsaczu w czołówce rankingowej w Polsce

To kolejne wyróżnienie dla plaży w Trzęsaczu. Tym razem znalazła się ona na podium w rankingu magazynu „Travelist”. Nasza plaża znalazła się tuż za plażą w Świnoujściu i przed Sopotem.

– Gmina Rewal słynie nie tylko z licznych atrakcji turystycznych, tj. Parku Wieloryba, gdzie można podziwiać płetwala błękitnego o długości 35 m, czy też Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, ale przede wszystkim z pięknych plaż, z których część odznaczona została certyfikatem Błękitnej Flagi. Pośród nich na szczególną uwagę zasługuje plaża w Trzęsaczu, będąca prawdziwym powodem do dumy niewielkiego kurortu. Piaszczysta, długa na 2 kilometry i szeroka na 40 metrów plaża swój niepowtarzalny urok zawdzięcza sięgającemu na wysokość 5-kondygnacyjnego budynku klifowi, pod którym jest usytuowana. Romantycznego charakteru skarpie – którą upodobali sobie zwłaszcza amatorzy widokowych skoków w tandemie – nadają ruiny XIV-wiecznego kościoła. Sceneria rodem z płócien Caspara Dawida Friedricha – ruiny i spienione fale Bałtyku – sprawiają, że z roku na rok przybywa tu coraz to więcej ciekawych nadmorskiej aury turystów – czytamy w uzasadnieniu.

źródło i foto – travelist.pl

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.