piątek, 17 Styczeń 2020
Home / TRZEBIATÓW / Co dalej ze ścieżką rowerową z Nowielic do Mrzeżyna?

Co dalej ze ścieżką rowerową z Nowielic do Mrzeżyna?

Rowerzyści zapewne czekają na informację dotyczące ścieżki rowerowej z Nowielic do Mrzeżyna. Po otwarciu ofert firm budowlanych wiemy, że nowa trasa dla rowerzystów będzie droższa niż zakładali inwestorzy. Czy to oznacza, że nie powstanie?

– Nie. Ścieżka rowerowa jest bardzo ważna dla naszej gminy, dlatego musi powstać. Będzie to bardzo ważny element turystyczny, a do tego niezwykle bezpieczna alternatywa podroży mieszkańców Trzebiatowa i okolic nad morze – zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. Projekt pod nazwą: „Budowa ścieżki rowerowej z miejscowości Nowielice do miejscowości Trzebusz i Mrzeżyno” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 uzyskał pozytywną ocenę i decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2 087 213 zł. Całkowity koszt zadania wyniesie 2 455 545 zł. Po otwarciu ofert firm budowlanych wiemy, że najniższa zaproponowana kwota wynosi 3 053 587 zł. – W ostatnim czasie widzimy wzrost zainteresowania robotami przez polskie firmy, które niejako „śrubują” ceny. Jest to podyktowane wzrostem gospodarczym w Polsce, który zapowiadano. To z jednej strony cieszy, ale z drugiej, nas inwestorów trochę martwi, bo ceny idą w górę – zaznaczył Grzegorz Olejniczak, zastępca burmistrza Trzebiatowa. – Musimy pilnie znaleźć pieniądze w budżecie chcąc ten przetarg rozstrzygnąć, a chcemy to uczynić, bo jest to zadanie bardzo dobrze dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego. W związku z tym na najbliższej sesji nadzwyczajnej, która odbędzie się 13 czerwca, będziemy starali się przekonać Radnych żeby projekt zmiany w budżecie, który zaproponuje burmistrz poszedł właśnie w tym kierunku – dodał Grzegorz Olejniczak.

Przedmiotem projektu będzie budowa ścieżki rowerowej na trasie Nowielice – Mrzeżyno. Trasa ścieżki została wytyczona po starym nasypie kolejowym. Ścieżka będzie zbudowana na podbudowie z kruszywa i będzie miała bitumiczną nawierzchnię. Założono budowę infrastruktury towarzyszącej: ławki, wiaty przystankowe (3 szt.) oraz 5 stojaków na rowery (3 szt. przy wiatach przystankowych, 1 szt. przy przystanku autobusowym w Mrzeżynie, 1 szt. przy centrum przesiadkowym w Trzebiatowie). Termin realizacji planowany jest do grudnia 2018.

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.