wtorek, 17 Lipiec 2018
Home / REGION / Zbiórka dla Kamili. Każdy może pomóc

Zbiórka dla Kamili. Każdy może pomóc

Jest to prawdziwe pospolite ruszenie serc. Każdy chce dołożyć swoją cegiełkę, każdy wspiera mieszkającą w Kołobrzegu Kamilę, która potrzebuje naszej pomocy. -Nowotwór zmienił wszystko w moich planach. Nie gonię już za materialnymi środkami. Jedyne, czego pragnę to wyzdrowieć i móc patrzeć jak dorasta moja córkę – na każdym kroku podkreśla Kamila.

Kiedy Kamila nagle zaczęła słabnąć, nie przypuszczała nawet, że tak zaczyna się jej walka ze śmiercią. Drętwienie ręki, duszności i powiększony węzeł na szyi – sygnały, które wysyłało ciało stawały się coraz silniejsze. Lekarzowi, do którego trafiła nie zgadzało się, że młoda, aktywna kobieta ma takie objawy. Tomograf wykazał zmiany. Biopsja potwierdziła najgorsze – chłoniak limfoblastyczny B-komórkowy. Kamila wracała do domu i płakała jak nigdy wcześniej w swoim życiu. Wracała do Marysi, której miała za chwilę powiedzieć, że jest chora, że teraz częściej niż z nią będzie w szpitalach. Musiały się pożegnać, przygotować na rozłąkę – Kamila za chwilę wyjeżdżała na chemię, w którą jeszcze wtedy wierzyła…

Lekarze w Polsce dają Kamili kilka miesięcy, w czasie których ma powoli żegnać się z rodziną, przygotowywać swoją córeczkę na życie bez mamy i godzić się z tym, że każdy kolejny dzień może być tym ostatnim. 10 serii chemii nie przyniosło skutku. Kolejnych już nie będzie – nowotwór jest chemioodporny. Kamila ma dwa wyjścia. Może czekać w Polsce na swoją śmierć, na dzień, w którym ostatni raz zobaczy się z Marysią. Może też podjąć terapię za granicą – ostatnią szansę na to, że będzie żyła, że będzie mogła widzieć jak dorasta jej jedyne dziecko. Jest to prawdziwe pospolite ruszenie serc. Każdy chce dołożyć swoją cegiełkę, każdy wspiera pochodzącą z Kołobrzegu Kamilę, która potrzebuje naszej pomocy. Na stronie internetowej siepomaga.pl (kliknij aby wejść bezpośrednio na zbiórkę dla Kamili) trwa zbiórka na wyczekiwany wyjazd. CHIPSA Hospital oferuje inny sposób leczenia niż w Polsce. Immunoterapia to podawanie przeciwciał, które stymulują układ odpornościowy do walki z nowotworem. To dla Kamili ostatnia szansa na życie. Bardzo kosztowna szansa. Zbiórka rozpoczęła się 31 maja, potrwa do 23 sierpnia 2017 r.

Sprawdź także

Znieczulica i brak empatii. Kłótnia w Parku Japońskim w Gryficach. Oburzona czytelniczka pisze do redakcji

– To, czego wczoraj była świadkiem jeszcze dziś budzi mój sprzeciw i niezgodę na brak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.